• Liczba Pi

• W dniu 14.03 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie mogli dowiedzieć się różnych ciekawostek na jej temat z gazetki szkolnej. W czasie lekcji matematyki wykonywali zadania związane z tą ważną liczbą - rysowali miasto Pi, rozwiązywali rebusy i zagadki. Celem tego dnia było rozwijanie zainteresowania matematyką oraz przekonanie że matematyka może być przyjemna i zabawna.

• Mały ogrodnik

• W naszym przedszkolu widać już pierwsze oznaki wiosny. W ramach projektu Mały Ogrodnik, przedszkolaki posiały warzywa, które później przeniesiemy do przyszkolnego ogrodu.

• Dzień Kobiet

• Język angielski

• W tym miesiącu na zajęciach języka angielskiego tematem przewodnim jest długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna :)Dziś dzieci zapoznawały się ze słownictwem dotyczącym ubioru wiosennego :) Aby nauka przyniosła lepsze efekty a poznane słownictwo zostało w główkach dzieci niezbędne są realia :)Podczas zajęć bawiliśmy się również w sklep używając prostych zwrotów w języku angielskim.Dzieci były zachwycone możliwością dokonania i zakupu i … zapłatą kartą;)Spring is almost here, be prepared :)

• Pożegnanie pani Agnieszki Bieniek

• W piątek w naszej szkole było bardzo wzruszająco, cała społeczność szkolna pożegnała swoją ukochaną nauczycielkę-kierownika świetlicy panią Agnieszkę Bieniek. Dyrektor szkoły w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników , ze wzruszeniem w głosie pożegnała odchodząca na zasłużoną emeryturę koleżankę . Podziękowania za trud włożony w wychowanie młodych ludzi wyraziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Lena Kałwa.

Pani Agnieszko !!

Jeszcze raz dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce, życzymy aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz, aby znalazła Pani czas dla siebie, czas na realizację swoich pasji.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• W naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie wykonali plakaty związane    z podnoszeniem naszej świadomości językowej oraz kształtowaniem poczucia odpowiedzialności za nasz język ojczysty. Na lekcjach języka polskiego rozwijali słownictwo (Boggle), ćwiczyli poprawność ortograficzną (dyktando – popraw błędy), próbowali swoich sił w sztuce piśmienniczej (kaligrafowali tekst),  brali udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową (Ortografia w treningu pamięci, Lotto ortografia, Memo ortograficzne, Quiz ortograficzny).

• Z wizytą w przedszkolu

• Przedszkolaki miały możliwość poznania zawodu kolejarza i strażaka, gościliśmy bowiem w naszym przedszkolu mamę Mai wraz z koleżanką, oraz mamę Janka. Zapracowane mamy opowiedziały nam o tajnikach swoich zawodów. Dzieci bardzo ochoczo przymierzały atrybuty strażaka i kolejarza, zadawały pytania. Otrzymały również upominki od PKP. Dziękujemy serdecznie i już planujemy wycieczkę pociągiem oraz odwiedziny w siedzibie OSP Krasna Góra .

• Konkurs recytatorski "Miłość jest wśród nas"

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica Zuzanna Gągorowska zdobyła Grand Prix w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Miłość jest wśród nas”, organizowanym przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej. 🏆🏆🥇
            Zuzia zachwyciła jury recytacją wiersza „Przyjaciele” Wiktorii Kazimierskiej, a startowała w kategorii klas 7-8.
            Występ Zuzi to nie jedyny sukces, także Lena Twardowska została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii klas 4-6 za prezentację wiersza „ Żuk” Jana Brzechwy.
            Udział w konkursie wzięli również Bartłomiej Pawlak, Lena Rapp, Emilia Cendal, Lena Kałwa.
          • Warsztaty Walentynkowe ❤️

• Chętni uczniowie z klas młodszych wzięli dzisiaj udział w warsztatach walentynkowych, podczas których kodowali oraz tworzyli piękne breloczki w kształcie serca.

• Walentynki ❤️

• Klasa IV przystąpiła do projektu "Podaj dalej dobro", którego celem było m.in. rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, integracja ze środowiskiem lokalnym i społecznym, integrowanie zespołu klasowego. Uczniowie podczas spaceru rozdawali walentynki, które sprawiły obdarowanym dużo radości.

Życzymy wszystkim udanych WALENTYNEK 💕