Aktualności

     • Wycieczka do Złotego Stoku i Nysy

     •  W ramach projektu ,, Poznaj Polskę „”,  klasy 4 -8  wraz z wychowawczyniami pojechały na jednodniową wycieczkę do Złotego Stoku. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Złota. Do zwiedzania udostępniono nam  odcinek "Sztolni Gertruda" oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Aby wydostać się na powierzchnię czekała na Nas niezapomniana przejażdżka jedynym w swoim rodzaju „Pomarańczowym Tramwajem”.

      Po zwiedzeniu  Kopalni Złota udaliśmy się do Średniowiecznej Osady Górniczej .  W Osadzie Górniczej natrafiliśmy na pełen  strachów podziemny tunel, który kończył się wizytą w Chacie Kata. Potem udaliśmy się na obiad .

       Kolejną częścią naszej wycieczki był wyjazd do Nysy. Zwiedziliśmy skarbiec św. Jakuba . W jego wnętrzu znajdują się naczynia liturgiczne, lichtarze, rzeźby i wiele innych artefaktów, które od wielu lat znajdowały się w posiadaniu parafii św. Jakuba.

      Ostatnim punktem naszego zwiedzania była Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki, która jest największym obiektem sakralnym w Nysie. Znajdują się tam , nie tylko groby wielu biskupów, ale również barokowe kaplice, wiele rzeźb i obrazów.

       

      Dzień był pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

       

     • Odkrywanie historii

     • W dniu dzisiejszym klasa V udała się w podróż do starożytnego Egiptu.Braliśmy udział w mumifikacji faraona,,Natana ".
       Lekcje są jeszcze ciekawsze, kiedy możemy wykorzystać wszystkie dostępne w naszej szkole pomoce dydaktyczne. Tablica multimedialna, atlasy, mapy, rekwizyty narządów ludzkich, farby, stroje to tylko niektóre przedmioty, z  których korzystamy na lekcjach historii. MAŁA SZKOŁA, WIELKIE MOŻLIWOŚCI.

     • IV Konkurs Recytatorski " Wiersze Agnieszki Osieckiej

     • 07.10.2022r. Odbył się IV Konkurs Recytatorski " Wiersze Agnieszki Osieckiej". Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Niemodlinie. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Agnieszki Osieckiej, zainteresowanie młodzieży poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

      W konkursie wzięły udział 4 uczennice Naszej Szkoły: Natalia Pawlus, Nadia Żurek, Zuzanna Gągorowska, Lena Kałwa.

      Każda z uczestniczek zaprezentowała wybrany przez siebie wiersz Agnieszki Osieckiej. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie za swoją interpretację wiersza otrzymała Natalia Pawlus, natomiast w kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gągoroska.

      Serdecznie Gratulujemy.

     • Kolorowy tydzień w naszej szkole

     • Kolorowy tydzień w naszej szkole !!

      Każdego dnia w szkole ma dominować jeden kolor. Włóż jakiś kolorowy element garderoby, apaszkę, czapkę itp. i przyłącz się! Kolory potrafią odgrywać ważną rolę w życiu człowieka.

      Poniedziałek 17.10- zielony- chcielibyśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej, że należy dbać o naszą planetę-

      Wtorek 18.10- czerwony- Czerwień kojarzy się z miłością i pasją. Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Do najważniejszych symbolizowanych przez nią cech należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, ciepło i wrażliwość.

      Środa 19.10- niebieski- jest to kolor przyjaźni. A podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Jeśli kwiat zostanie wykonany własnoręcznie znaczenie tego gestu wzrasta jeszcze bardziej więc zachęcamy do ich wykonania

      Czwartek 20.10- różowy- przyjaźni i ciepła. Bywa symbolem uniwersalnego szczęścia.

      Piątek 21.10- czarny-utożsamiany czerń z czymś stałym. To uniwersalny symbol kanonów, wyraz klasy i elegancji. Przywodzi na myśl tajemnicę, bo w czerni nic nie widzimy. To, co się w niej kryje, jest dla nas zagadką.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka klas 4 - 6

     • „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Rogach, to  już tradycja.

      Tym razem uczniowie klas IV-VI korzystając ze słonecznej pogody, wraz w wychowawcami miło spędzili czas na świeżym powietrzu. W oczekiwaniu na pyszne pieczone kiełbasi i  ziemniaki,  nasi uczniowie brali udział w różnych konkurencjach  sportowych i zabawach edukacyjnych. Wspólne rozgrywki  badmintona były świetną okazją do integracji klasowej,  a także  propagowaniem zdrowego stylu życia. Na koniec odbyła się degustacja pieczonych ziemniaków.

       

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • W słoneczny poranek 7 października 2022 r. na placu szkolnym ułożony został stos drewna. Był to znak rozpoczęcia obchodów „Święta pieczonego ziemniaka”. W imprezie wzięły udział klasy pierwsza, druga i trzecia. Spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni.Uczestnicy sadzili i zbierali kartofelki, brali udział w wyścigu z ziemniakiem na łyżce. Najwięcej zabawy i śmiechu dostarczyła konkurencja ,,sadzenie ziemniaka” .Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych kiełbasek oraz ziemniaków pieczonych w ognisku, nad którymi dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”.

     • XII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Juz po raz  dziesiąty został  w szkole zorganizowany Dzień Tabliczki Mnożenia.

      Mistrzami Tabliczki w roku szkolnym 2022/2023 w poszczególnych kategoriach

      młodsza  klasy 3 - 5

      1. Hanna Krząstek

      2. Maja Sądecka

      3. Nadia Zaucha

      starsza klasy 6 - 8

      1. Lena Kałwa

      2. Jakub Mielnik

      3.  Maksymilian Hoheisel

      Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Estera Tarasiuk z klasy 3

      Wszystkim GRATULUJEMY 

      Medale zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D, która została zakupiona w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości

      Konkurs polegał na rozwiązaniu jaik największej liczby przykładów w ciągu 2 minut oraz dodatkowe punkty uczniow otrzymywali za zadania wykonane w ramach przygotowań (karty pracy).

      Również w szkole odbywała się kontrola umiejętnośc TM na przerwach, patrole uczniów za poprawne odpowiedzi nagradzały uczniów cukierkiem.

     • Konkursy na 60 lecie szkoły

     • DRODZY RODZCE, UCZNIOWIE

      Jak zapewne wiecie, Rogowska Szkoła w tym roku obchodzi jubileusz 60 – lecia.

      To niesamowite, że mija już kolejny rok w szkolnym kalendarzu!

      Czas, który przetrwała nasza społeczność, jest ogromny i właśnie z tego względu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursach tematycznych.

       

      1. Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa na 60-lecie szkoły – klasy 0-III

      - wykonanie pocztówki  z okazji 60-tych urodzin naszej szkoły na kartce formatu A-5

      1. Konkurs filmowy „Życzenia z okazji 60-tych urodzin szkoły” – klasy IV-VIII

      - nagranie krótkiego filmu –długość 1 min z oryginalnymi życzeniami  z okazji 60-tych urodzin szkoły”

      1. Konkurs zespołowy międzyklasowy  na film, prezentację „Historia pewnej klasy”

      - zespołowe wykonanie filmu, prezentacji multimedialnej ukazującej historię Waszej klasy.

      Prace do konkursu nr 1 i  nr 2 oddajemy do 13 października 2022 r. do biblioteki

      A prace  do konkursu nr 3 do 10 grudnia 2022 r.

      Dla wykonawców najciekawszych prac przewidziane nagrody

     • Parada Karpionalia

     • Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w pierwszej Niemodlińskiej Paradzie Książęcych Skarbów ,, Karpionalia". Stroje nawiązywały do kulturowego dziedzictwa naszej ziemi niemodlinskiej, dlatego też nie mogło zabraknąć 🤴 oraz 🐟.

     • Biesiada Poezji Jesiennej

     • W piątek 30 września po raz kolejny odbyła się w naszej szkole Biesiada Poezji Jesiennej, podczas której nauczyciele i pracownicy szkoły czytali uczniom wiersze o tematyce jesiennej. Nie zabrakło pięknej dekoracji, strojów oraz atrybutów jesiennych.