Aktualności

     • Szkolenie "Uzależnienie od mediów społecznościowych"

     • Wczoraj w naszej szkole odbyło się szkolenie dotyczące "Uzależnienia od mediów społecznościowych. W szkoleniu wzięli udział rodzice naszych uczniów. Podczas spotkania został poruszony m.in. temat dotyczący syndromu zespołu odstawienia.   

     • Zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa

     • 28.03.2023r. klasy 7 i 8 w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach dotyczących strzelectwa, obsługi i przede wszystkim bezpiecznego zachowania na strzelnicy . Dziękujemy pani Natalii Sapeta oraz Rafałowi Sapeta z Klubu Strzeleckiego Huzar LOK Opole za przeprowadzenie zajęć.

     • Projekt Bakcyl - Bankowcy dla edukacji

     • Klasa 8 i 7 wzieła udział w zajęciach  w ramach projektu Bakcyl. 

      Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

     • Zajęcia otwarte dla przyszłych pierwszaków

     • Dziś odbyły się pierwsze z cyklu zajęć otwartych dla naszych przyszłych pierwszaków.

      Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali wielkanocne koszyczki oraz  rysunek wiosenny. Uczyli się również korzystania z tablicy interaktywnej. Już niedługo następne zajęcia, na które zapraszamy.

     • Projekt Leśne opowieści

     • „Leśne opowieści” to tytuł edycji przeprowadzonej z klasami 1-3 w  ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”.
      Uczniom podczas prezentacji została pokazana  warstwowa budowa lasu. Podczas zajęć dzieci poszerzyły wiedzę o mieszkańcach lasu, ich wyglądzie, charakterystycznych cech i warunkach w jakich żyją oraz odżywiają się.  Ukazane zostały również ich nawyki takie jak zdobywanie pokarmu i funkcjonowanie w środowisku leśnym. Uczniowie poznali kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach. Drzewa zostały
      przedstawione w bardzo dokładnym opisie. Dzięki czemu dzieci mogły zapamiętać ich nazwy oraz wygląd. 
      Uczniowie poznali pięć podstawowych zasad które należy przestrzegać w lesie aby las
      przetrwał.  
      Na zakończenie i podsumowanie lekcji klasy wykonały pracę plastyczną i karty
      pracy.  Po zakończeniu zadań każdy uczestnik otrzymała dyplom za udział w programie.
      Uczniowie otrzymali również zadania plastyczne do wykonania wspólnie z rodzicami w
      domu pt. „Las i jego mieszkańcy”

     • "Przygoda z książką"

     • W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, w związku z tym świętem uczennice z klasy 7 przygotowały w ramach projektu czytelniczego "Przygoda z książką" krótki teatrzyk kukiełkowy "Na straganie" skierowany do najmłodszych uczniów Naszej Szkoły. Taka inicjatywa bardzo spodobała się odbiorcom, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami 😃

     • PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

     • W ramach projektu czytelniczego PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ uczennice z klasy 7 i 8 odwiedziły przedszkolaki w celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych 🙂 

     • I Dzień Wiosny

     • 21 marca za nami! To był aktywny dzień Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach związanych z Pierwszym Dniem Wiosny Wspólnie z wychowawcami wykonali Marzanny, następnie wzięli udział w pochodzie, podczas, którego gromkimi okrzykami żegnali Panią Zimę i witali Wiosnę Odbył się, także konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się Marzanna z grupy przedszkolnej. W tym dniu pamiętaliśmy, także o osobach z Zespołem Downa. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu wzbogacenie wiedzy na temat Zespołu Downa oraz kształtowanie tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Na znak solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach NIE DO PARY.

     • GRY PLANSZOWE

     • Wczoraj na zajęciach uczniowie z klasy VI i VII tworzyli gry planszowe, w które później grali ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy IV i V. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Zachęcamy do tworzenia własnych gier, rozwijania wyobraźni i kreatywności! To dobry pomysł na wspólne rodzinne spędzanie wolnego czasu !

     • Konkurs fotograficzny "Wędrówki po Ziemi Niemodlińskiej"

     • Brawa dla uczniów z naszej szkoły , którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Wędrówki po Ziemi Niemodlińskiej”.

      l miejsce zajął Filip Pawlak - Pałac w Krasnej Górze .

      II miejsce Maja Sądecka - Bieliczówka w Roszkowicach.

      Wyróżnienie Bartłomiej Pawlak - Pałac w Krasnej Górze

      Wyróżnienie Lena Rapp - Jastrzębia Skała w Krasnej Górze. Jeszcze gratulujemy młodym fotografom.

     • Konkurs "Moja mała ojczyzna "

     • Zakończył się szkolny konkurs "Moja mała ojczyzna ", którego celem była

      – próba wyrażenia przez uczestników konkursu własnego stosunku do ,,małych ojczyzn” – rodzinnego domu, miejsca zamieszkania, regionu,

      – bliższe poznanie własnego otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem wartości dziedzictwa kulturowego ( zabytki, miejsca pamięci, lokalne tradycje i obyczaje itp.). Pierwsze miejsce zajęła Natalia Pawlus. Drugie miejsce Naomi Maciejewska. Trzecie miejsce Michał Staś. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Otwarty w Naszej Szkole

     • 9.03 zaprezentowaliśmy naszą szkołę kandydatom do klasy I wraz z rodzicami na Drzwiach Otwartych.

       

      Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji- przedstawienie „Mały książę ” ,w wykonaniu uczniów klas 1-3, zabawy taneczne przygotowane przez nasz oddział przedszkolny oraz występ zespołu,, Rożek". Na naszych gości czekało także zwiedzanie szkoły i ciekawe zajęcia na każdym,, stoisku" . Pokazy robotów, zajęcia plastyczne, zajęcia z wykorzystaniem tabletów, ćwiczenia z jogi dla początkujących oraz kącik polonistyczny. Można było również wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej foto budce z okazji 25-lecia naszego zespołu tanecznego.

      Rodzice zapoznali się z prezentacją na temat szkoły, mieli możliwość rozmowy z dyrekcją i nauczycielami. Bardzo dziękuję za przybycie i serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

      Mała szkoła , wielkie możliwości.