• NIEBIESKIE IGRZYSKA 💙

• Każdy może być sportowcem! Każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

• "Przygoda z książką"

• Za nami dwa konkursy w ramach projektu czytelniczego "Przygoda z książką". Dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy, natomiast uczniowie z klas starszych w piękny sposób przybliżyli nam twórczość Wisławy Szymborskiej.
          • Akcja "Żonkile" 2023

• Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

• WIELKANOCNE WIERSZYKOWANIE

W dniu 04.04.2023r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs "Wielkanocne Wierszykowanie". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VIII. Najliczniej wystąpiły dzieci z przedszkola, które zaprezentowały wiersze w adekwatnych strojach oraz z atrybutami o tematyce wielkanocnej i wiosennej. Wszyscy uczestnicy starannie dobrali tematykę wierszy, która odzwierciedliła nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jury po konsultacjach wyłoniło laureatów z każdej kategorii wiekowej. Na koniec zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Natomiast wszyscy pozostali biorący udział w konkursie zostali poczęstowani słodkościami.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - to święto, które obchodzimy corocznie 2 kwietnia. Głównym celem tego dnia jest podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji dzisiaj w naszej szkole na znak solidarności z osobami z tym zaburzeniem - dominował wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli kolor NIEBIESKI. Na szkolnym korytarzu już w zeszłym tygodniu pojawiła się gazetka z ważnymi informacjami na ów temat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dzięki, którym mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat autyzmu, ponadto uczestniczyli w różnych zabawach sensorycznych, które wzbudziły duże zainteresowanie.