• Europejski Dzień Języków Obcych

• 28.09 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Na lekcjach języka niemieckiego w klasach 7 i 8 odbyły się konkursy, gry i zabawy językowe. Uczennice klasy 7 przygotowały flagi krajów DACHL ( niemieckojęzycznych)- są umieszczone na gazetce szkolnej. Wszyscy namalowaliśmy flagi w zeszytach, następnie odbył się konkurs wiedzy o krajach, graliśmy jeszcze w inne gry planszowe poszerzające słownictwa. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami

• Przywitanie Jesieni

• Przedszkolaki przywitały Panią Jesień. Z darów jesieni stworzyły barwną mandalę oraz jesienne korale🍄🍁🍂.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• Święto Pieczonego Ziemniaka , zostało zorganizowane na wolnym powietrzu i miało charakter pikniku,podczas którego goście, uczniowie naszej szkoły zebrali się, aby wziąć udział w warsztatach , pobyć razem i wspaniale się bawić. Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie, w trakcie którego uczniowie dowiedzieli się jak ważne funkcje pełnią drzewa w życiu człowieka. Przy tej okazji została odsłonięta tablica poświęcona historii parku w Rogach. W pikniku wzięło udział około 100osób . Przeprowadzono 10 zajęć ,o tematyce ekologicznej . Upieczono około 100 kiełbasek i 2kg ziemniaków. Podczas zabaw, uczestnicy spali tysiące kcal.

Rozegrano mecz piłki nożnej . Został zakupiony ławostól i tablica edukacja, za łączną kwotę 6tys.Środki pozyskała Lokalna grupa działania Razem z ,, Kierunek Nowe Fio 2023". Bardzo dziękujemy Wszystkim za pomoc w zorganizowaniu pikniku i cudowną atmosferę.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego i nasi uczniowie wzięli udział w różnych ciekawych grach i zabawach. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszyły duże emocje.

• Świadomość procentuje

• Cieszymy się, że nasza szkoła przystąpiła do profilaktycznego programu edukacyjnego „Świadomość procentuje”. Klasy 5-8 wezmą udział w prelekcjach prowadzonych przez ekspertów. „Ten program to # WięcejNiżLekcja – ten program, to zajęcia z takich przedmiotów jak Podstawy poczucia własnej wartości, Język relacji, Zarządzanie marzeniami, czy Nauka o odwadze.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Po wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. Podczas inauguracji roku szkolnego nowa pani Dyrektor Agnieszka Wrzodek- Bedarczyk powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Życzenia do dzieci i młodzieży skierowała obecna na uroczystości Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. „Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać” (J. Paderewski). Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

• Obiady w szkole

•  Regulamin korzystania z obiadów w roku szkolnym 2023/2024 :

• stawka za obiady (zupa, drugie danie i kompot) wynosi 14 złnie ma możliwości wykupienia pojedynczych obiadów;
            • TERMIN PŁATNOŚCI  do 12 dnia każdego miesiąca (na przykład 12.09. za miesiąc wrzesień płatność we wrześniu), prosimy o terminowe wpłaty;
            • wpłaty dokonujemy przelewem na numer konta: 44 1020 3668 0000 5402 0511 6217, bądź w szkole gotówką;
            • nieobecności dziecka na obiadach zgłaszamy do godz. 8.00 na numer telefonu 507 085 058 jedynie w formie sms, bez połączeń, zgłoszenia po godz.8.00 rano tego samego dnia nie bądą uwzględniane;
            • nieobecności dziecka zgłoszone w danym miesiącu będą odliczone w kolejnym;
            • telefon kontaktowy w sprawach i zapisach dostępny jest w godzinach od 8.00 do 15.00 - 507 085 058.

Wiesława Toczko Bar "Extra Liga"

49-156 Gracze, ul.Sportowa 5