Aktualności

     • Andrzejki w przedszkolu

     • Tradycja Andrzejkowa zagościła również u przedszkolaków . Magiczna skrzynia kryła atrybuty potrzebne do wróżb, lania wosku, eksperymentów z wodą i powietrzem . Były wesołe tańce oraz słodki poczęstunek. Energia rozpierała przedszkolaków przez cały dzień .

     • Sprzedaż pizzy w naszej szkole.

     • Dziś na przerwach uczniowie naszej szkoły sprzedawali przepyszną, własnoręcznie wypiekaną pizzę. Pieniądze zarobione w ten sposób zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do gabinetu terapeutycznego oraz pozwolą kupić regał do powstającego kącika relaksacyjnego.

      Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje za pomoc pani Sylwii, p. Milenie oraz p. Aldonie.

     • Andrzejki klasa strszych

     • Zabawa andrzejkowa klasa starszych.W naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły przeboje wybrane przez uczniów. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

     • Zabawa Andrzejkowa w klasach I-III

     •  

      Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?.

      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show

      Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka.

       

       

     • Zbiórka elektrośmieci

     • Drodzy uczniowie i rodzice!Nasza szkoła przystąpiła do projektu:“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!Zbiórka odbędzie się w dniach 01.12-8-08.12, koordynatorem akcji jest Aldona Twardowska.

     • Wycieczka do Tułowic

     • W piątek przedszkolaki odwiedziły Muzeum Ceramiki "Tułowice poKolei"🏺🫖. Mogliśmy zobaczyć jakie perełki ceramiczne wytwarzane były w tutejszej fabryce cieszącej się około 200-stu letnią tradycją. Pani przewodnik wprowadziła nas w świat ceramiki i porcelany, zdradziła ciekawostki i sekrety zdobienia naczyń. Po dawce edukacji, udaliśmy się do pizzerii, gdzie chętnie skosztowalismy pyszną pizzę 🍕. Wycieczka była bardzo udana, miło jest odkrywać tak ciekawe miejsca na wyciągnięcie ręki 🙂

     • Konkurs Ligi Rogotów

     • 22 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Ligi Robotów w Mysłowicach. Nasz Robot Roguś spisywał się dzielnie, ostatecznie byliśmy wśród 8 najlepszych szkół województwa opolskiego. Uczniowie nie tylko brali udział w konkursie ale mieli także możliwość skorzystania z różnych multimedialnych atrakcji. #ligarobotow, #men

     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To był wyjątkowy dzień - pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka z cytatami i hasłami o życzliwości, uprzejmości i uśmiechu oraz wesołymi minkami. Ponadto znajdywały się na niej również „miłe słowa”, które można było wziąć i przekazać drugiej osobie. Kolejną atrakcją dzisiejszego święta była Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień – która prawie przez cały tydzień „gościła” na naszym szkolnym korytarzu i za pośrednictwem, której uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli przesłać pozdrowienia oraz życzenia do wybranych osób. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień wszystkie kartki złożone do skrzynki trafiły do adresatów. Liściki sprawiły wiele uśmiechu i radości. W związku z tym, że dominującym kolorem tego dnia jest KOLOR ŻÓŁTY – kolor optymizmu i radości, odbył się, także konkurs międzyklasowy na najbardziej radosny i kreatywny strój. W tej katergorii:

      I miejsce zajęła klasa IV

      II miejsce – klasa II

      III miejsce – grupa przedszkolna

      Serdecznie gratulujemy, brawo za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość!

      PAMIĘTAJMY: Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu zarówno obdarowywanym, jak i darczyńcom. Bądźmy życzliwi KAŻDEGO DNIA!!!!!!!!!!!!!

     • Ogłoszenie

     • Od 27.11.2023r. uczniowie są zobowiązani po przybyciu do szkoły zmienić obuwie oraz zostawić odzież wierzchnią w szatni.
     • Vegetables are cool!

     • Vegetables are cool!

      Dzieci z naszego przedszkola na zajęciach poznawały podstawowe nazwy warzyw w języku angielskim . Zostały utrwalone podstawowe słówka, nauczyły się również odpowiadać na pytanie o swoje ulubione( favourite) vegetable.

      Aby zajęcia przebiegały w jak najbardziej atrakcyjny sposób, dzieci odwiedził bardzo głodny piesek- Bingo. Zadaniem dzieci było odszukanie w garnuszku podanego przez nauczyciela warzywa oraz nakarmienie pieska.

      Radość była niesamowita:)

      W taki oto sposób udało Nam się poznać nazwy warzym, które są tak ważne w naszej piramidzie żywienia.

      Carrots, cucumbers , tomatos …. are so testy:)

     • GÓRA GROSZA

     • GÓRA GROSZA

      Nasza szkoła dołączyła do XXIV akcji Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

      Zapraszamy wszystkich chętnych do zbiórki monet (od 1gr do 5zł), która potrwa od listopada do 29.02.2024r. Możliwa jest również zbiórka większych nominałów.

      Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

      Przyłączając się do akcji wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę!!!!!!

       

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • „Aby człowiek był prawdziwym patriotą, należy kształtować w nim tę postawę już od najmłodszych lat.” W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości, dlatego z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty patriotyczne. W ten kreatywny i nietuzinkowy sposób autorki warsztatów chciały zasiać wśród dzieci ziarenko patriotyzmu oraz opowiedzieć kawałek polskiej historii.  W ramach warsztatów uczniowie zrealizowali 6 stacji zadaniowych. Nasze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „ Jaki piękny kraj”. Tradycją w naszej szkole jest przypinanie podczas obchodów Święta Niepodległości kotylionów – symbolu pamięci i patriotyzmu oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

     • WSPÓLNE ZDROWE ŚNIADANIE

     • W tym tygodniu na szkolnych ławkach zamiast zeszytów i podręczników na jednej z lekcji „zagościły” zdrowe produkty żywieniowe, z których uczniowie przygotowali smaczne kanapki. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania. Każda z kanapek pięknie się prezentowała i tak samo smakowała. Dodatkowo chętni uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w ogłoszonym konkursie plastycznym pt. Piramida żywieniowa. Jury nagrodziło trud oraz wysiłek włożony w wykonaną pracę i przyznało:

      I miejsce – Esterze Tarasiuk kl. IV

      II – Emilii Wójcik kl. I

      III – Mai Sądeckiej kl. V, Wojciechowi Siołkowskiemu kl. III i Maksymilianowi Piekut kl. II

      Gratulacje !

       

     • Języka angielski w naszym przedszkolu

     • Dziś na zajęciach języka angielskiego dzieci z naszego przedszkola zostały zapoznane ze słownictwem dotyczącym jesiennego ubioru:) Po różnych zabawach , wyciągaliśmy z naszego Magic Box różne części jesiennej garderoby;) Na frazę Simon says przedszkolaki zakładały na siebie wyznaczoną rzecz. Ale było zabawy:)

      Na zakończenie zajęć , dzieci otrzymały szablony postaci oraz różne części garderoby i ich zadaniem było ubranie tych postaci , słuchając poleceń nauczyciela We had a fantastic lesson:)

     • Język angielski

     • Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie z klasy I utrwalały liczebniki w zakresie 1-5.

      Aby lepiej zapamiętać poznane słownictwo stworzyły własne domino, które przy okazji okazało się świetna zabawa i integracją klasy. W dziale tym też zapoznajemy się z podstawowymi kolorami i w ramach lekcji układaliśmy krzesełka w różnych kolorach , mówiąc, np. take two red chairs….

      Udało nam się zbudować piękną wieżę, a dzieciaki z uśmiechami na twarzy utrwaliły nazwy kolorów:)

     • Czytam sam


     • 9.11.23r. W ramach programu czytelniczego "Czytam sam" odbyło się pierwsze wspólne czytanie. Dzieci uczestniczące w projekcie wysłuchały bajki pt. " Tato Oli rusza do akcji".
      W przyszłym tygodniu będzie kontynuowana dalsza część przygód Oli i jej taty. Zapraszamy chetne dzieci do wspólnego czytania.
     • Konkursie Pkastycznym na ilustrację wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej

     • W dniu wczorajszym uczennicę naszej szkoły Lenę Rapp odwiedziła Pani Agnieszka Paszula- Dyrektor Ośrodku Kultury w Niemodlinie w celu oficjalnego wręczenia nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Pkastycznym na ilustrację wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej. Lena Rapp swoją interpretacja wiersza " Zmęczyło mnie miasto" zajęła II miejsce. Lenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Muzyczne zajęcia w przedszkolu

     • Nasze przedszkolaki biorą udział w Programie kreatywnego umuzykalniania #muzykącik 🎼🎵🎶. Jako pierwszy utwór poznali waltz As-dur Johannesa Brahmsa😊. Zobaczcie jak nam poszło...