Aktualności

     • Wigilia w przedszkolu

     • Nasze przedszkolaki zasiadły dzisiaj do Wigilii 🌟🎍🎄. Zadbaliśmy o podtrzymanie tradycji, dlatego nie zabrakło sianka i dodatkowego miejsca przy stole. Przy choince łamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło również gwiazdkowego prezentu😉.
     • Wigilia klasy 3

     • 22 grudnia - ostatni dzień nauki przed świętami był dla uczniów z klasy 3 wyjątkowy. Nasza sala lekcyjna poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia.

      Już od rana słychać było kolędy. Uczniowie pod opieką wychowawczyni zadbali o świąteczny wystrój sali lekcyjnej. Piękna choinka, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój.

      W klasie pojawił się wigilijny stół nakryty obrusem. Opłatek, życzenia, gwiazdkowe prezenty, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek stworzyły świąteczno – noworoczne klimaty.

      Uczniowie na pamiątkę spotkania zrobili świąteczne lampiony.

      Wigilia klasowa to podniosłe i wzruszające spotkanie, które na długo zostanie w pamięci uczniów i ich wychowawczyni.

     • Wieczór Wigilijny i Gala rozdania Statuetki Tadeusz 2023

     • Laureaci po raz osiemnasty.

      Tegoroczna edycja rozdania statuetek „Tadeusza” rozpoczęła się 14 grudnia 2023 roku o godz. 17.00.

      Podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki osiemnastej już edycji „Tadeuszy”.

      Sala gimnastyczna naszej szkoły, na ten jeden dzień, za sprawą przepięknych dekoracji i niezliczonych ilości światełek zamieniła się w magiczną ,wprowadzającą nas w nastrój nadchodzących świąt, salę.

      W iście magicznym, bożonarodzeniowym klimacie poznaliśmy laureatów statuetki "Tadeusz 2023" a sylwetki zwycięzców przedstawili publiczności wspaniali prowadzący Pani Elżbieta Dressler i Pan Waldemar Juzwa.

      Aktu dekoracji laureatów dokonała Dyrektor Szkoły- Pani Agnieszka Wrzodek-Bednarczyk.

      STATUETKĘ TADEUSZ 2023 OTRZYMALI;

      W KAT: OSOBA WSPIERAJĄCA SZKOŁĘ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY

      Pani ANNA BABICZ

      W KAT: DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SZKOŁY;

      Państwo Katarzyna i Paweł Rappowie

      Pani Olga Wrzodek – Niklasz

      Pan Maciej Dec

      W KAT: DARCZYŃCA, SPONSOR-

      Pan Leon Hoheisel

      Pan Bartosz Franczyk

      Statuetkę Tadeusza otrzymali w dowód uznania i wdzięczności za okazywaną przez lata wszechstronną troskę o szkołę, za aktywną pracę na rzecz szkoły, za otwartość na współpracę ze szkołą i Radą Rodziców,

      Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za ofiarność i zrozumienie potrzeb placówki, za serce, które kocha i pomaga potrzebującym, za wsparcie, które wywołuje

      radość na twarzy i szczęście.

      Mamy głęboką wiarę i nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal owocna i pomoże uczniom szkoły w dalszym, dobrym rozwoju.

      W dalszą podróż po „krainie świątecznej magii” zabrali nas członkowie Zespołu Rożek w spektaklu muzycznym „Komu potrzebne są święta?”

      W krainie świątecznej magii nie można było się nudzić i niech nasza kolęda płynie w świat, by dzisiaj nikt nie był sam” a „święta są potrzebne wszystkim, bo wszyscy potrzebują dużo miłości”.

      Dziękujemy artystom za wspaniałe widowisko.

      Oczywiście organizacja przedsięwzięcia, jakim była Gala „Tadeuszy 2023” połączona z „Wieczorem Wigilijnym”, wymagała ogromu pracy współpracujących ze sobą podmiotów społeczności szkolnej - gospodarzy uroczystości.

      I jak przystało na rogowskich gospodarzy przyjęli gości z polską fantazją.

      Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zadbali o wystrój i klimat świąteczny oraz słodki stół, a smakowite wypieki rodziców, zapach kawy i pierniczków dopełniły całości.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim, a gościom za to, iż chcieli być z nami w tym tak ważnym dla naszej szkoły dniu.

      "Boże Narodzenie, moje dziecko, to miłość w działaniu. Za każdym razem, gdy kochamy, za każdym razem, gdy dajemy, jest Boże Narodzenie".-Mary Ellen Chase

     • Już gotowy

     • Wreszcie jest tak długo wyczekiwany kącik, w którym uczniowie mogą się wspólnie relaksować po trudzie lekcyjnym !! Dzięki zaangażowaniu Samorządu Szkolnego, oraz uczniów: Kuby Iwańskiego, Bartka Pawlaka i Natana Maciejewskiego wygląda to tak pięknie. Niech służył jak najdłużej .

     • Święta tuż tuż ...

     • Wszędzie można wypatrzeć dekoracje świąteczne, my również na zajęciach poruszamy tematy nawiązujące do tych pięknych, rodzinnych świąt. Dzisiaj nasi uczniowie Antek i Przemek mieli okazję wykonać ozdoby choinkowe długopisem 3D. To nie tylko świetna zabawa, ale zajęcie które uczy cierpliwości, kształtuje precyzję i dokładność, rozwija kreatywność, uczy planowania, motywuje do realizacji własnych pomysłów. A oto ich pierwsze efekty

     • Przedświąteczne spotkanie

     • Przed nami święta Bożego Narodzenia - czas zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. W piątek w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami mogli już poczuć ten magiczny, wyjątkowy klimat podczas wspólnego przedświątecznego spotkania. Atmosferę podkreśliła świąteczna dekoracja, muzyka oraz stół zastawiony różnymi smakołykami.

     • W oczekiwaniu na św. Mikołaja :)

     • W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja dzieci z przedszkola wraz z paniami odtworzyły drogę jaką musi pokonać św. Mikołaj, aby dostarczył prezenty do przedszkola.