Aktualności

     • Wyjazd do warsztatu samochodowego

     • 29.01.2024 r. w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego uczniowie klas 7-8 odwiedzili warsztat samochodowy Auto-Mag w Kopicach. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z podstawami założenia i prowadzenia warsztatu samochodowego. Mieli, także okazję zobaczyć jak wygląda praca mechanika samochodowego. ABC przedsiębiorczości zakończyło wspólne ognisko z ciepłą kiełbaską i herbatą.

     • Zmieniamy się

     • Ferie to nie tylko czas złapania oddechu przed kolejnym semestrem, ale także odpowiedni moment, kiedy w szkole możemy wykonać małe i duże remonty .🪛🧰🪜🧹

      Przez dwa tygodnie na terenie szkoły, dużooo się działo.

      📌 Wymiana stolarki okiennej w pracowni przyrodniczej oraz szatni

      📌 W sekretariacie odświeżono ściany, wymieniono szafę biurową oraz wykładzinę podłogową. ( Nasza załoga 😊👌pani Gabrysi, pani Wiolettcie, pani Wandzi, pani Agnieszce, panu Ryszardowi)

      📌 Na sali gimnastycznej zostało wymienione oświetlenie na lżejsze, nowocześniejsze, a przede wszystkim energooszczędne .

      💡Nowe lampy zakupiła firma TECHMOT Opole Doradca Techmot.

      💡 Zwyżkę do montażu lamp użyczył Marcin Madziała

      💡Montaż lamp firma EL-BAU Łukasz Piekut.

      BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I PRACĘ NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 👏.

     • Zabawa karnawałowa

     • Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki nasi uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 13 stycznia, a została zorganizowana przez Radę Rodziców.

      W trakcie trwania zabawy naszym uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle - zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi światełkami, zachęcała do szalonej zabawy

      W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, kowbojów. Były również wróżki, księżniczki, aniołki, motyle, różne inne stwory i dziwadła.

      Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Podczas zabawy karnawałowej, rodzice prowadził kącik ze słodkim poczęstunkiem, w którym spragnieni i głodni uczniowie mogli nabrać sił na następne zabawy prowadzone przez panie animatorki. Na koniec zabawy uczniowie zostali poczęstowani przepyszna pizzą.

      A teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 15 stycznia do 29 grudnia.

       

     • Warsztaty mydełkowe

     • W naszej szkole odbyły się dzisiaj warsztaty mydełkowe. Zostały one przeprowadzone przez dwie przemiłe panie Kasię i Justynę z „ Figielka”. W zajęciach uczestniczyły nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-5. Pod czujnym okiem pań powstały przepiękne i pachnące mydełka.

     • You’re great:)

     • Dziś na zajęciach angielskiego w klasie III tworzyliśmy projekt o sławnych osobach. Z racji omawianych obecnie zagadnień związanych z wyglądem zewnętrznym wykorzystaliśmy te materiały w ramach powtórki słownictwa. Każdy uczeń przyniósł obrazek swojego idola, a następnie razem tworzyliśmy projekt opisując dane postaci. Dzieciaki spisały się na medal i powstała super praca dzięki której wiedza została lepiej przyswojona .You’re great:)

     • Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

     • Przed nami ferie - czas wypoczynku i zimowych zabaw. W tym czasie pamiętajmy, także o swoim bezpieczeństwie. A o tych szczególnych i ważnych zasadach bezpieczeństwa, w czasie ferii zimowych przypomniał naszym najmłodszym uczniom nasz dzielnicowy, którego gościliśmy w środę w naszej szkole. Życzymy wszystkim udanych ferii.

       

     • Zajęcia z języka angielskiego w klasie 1 i 2

     • W środę tj.03.01 dodatkowych zajęciach z języka angielskiego omawialiśmy zimowy ubiór.Poznaliśmy nowe słownictwo związane z ubiorem. Oprócz standardowych flashcards oraz zabaw, w celu lepszego utrwalenia oraz zapamiętania nowo poznanego słownictwa , wykorzystane zostały realne przedmioty.Zadaniem dzieci było ubranie Miśka w odpowiednie części garderoby słuchając poleceń w języku angielskim.Dzieciaki były zachwycone :)Dzięki ich pomocy, nasz miś mógł spokojnie spędzić piękny czas na zewnątrz nie zważając na panującą temperaturę:)It was cool.❤️

     • Warsztaty kulinarne

     • Wczoraj tj 02.01 odbyły się warsztaty kulinarne dla klas 1-5 przeprowadzone w w ramach projektu "Program dla szkół", który ma za zadanie promować zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci szkolnych. Nasi uczniowie pod okiem pani dietetyk klinicznej dowiedziały się jak prawidłowo powinna wyglądać dieta, co powinna zawierać, a czego nie. Nie zabrakło tez zajęć praktycznych. Na koniec zajęć każda klasa uczestnicząca w warsztatach dostała materiały niezbędne do założenia ogródka klasowego.