Aktualności

     • WSPÓLNE ZDROWE ŚNIADANIE

     • W tym tygodniu na szkolnych ławkach zamiast zeszytów i podręczników na jednej z lekcji „zagościły” zdrowe produkty żywieniowe, z których uczniowie przygotowali smaczne kanapki. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania. Każda z kanapek pięknie się prezentowała i tak samo smakowała. Dodatkowo chętni uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w ogłoszonym konkursie plastycznym pt. Piramida żywieniowa. Jury nagrodziło trud oraz wysiłek włożony w wykonaną pracę i przyznało:

      I miejsce – Esterze Tarasiuk kl. IV

      II – Emilii Wójcik kl. I

      III – Mai Sądeckiej kl. V, Wojciechowi Siołkowskiemu kl. III i Maksymilianowi Piekut kl. II

      Gratulacje !

       

     • Języka angielski w naszym przedszkolu

     • Dziś na zajęciach języka angielskiego dzieci z naszego przedszkola zostały zapoznane ze słownictwem dotyczącym jesiennego ubioru:) Po różnych zabawach , wyciągaliśmy z naszego Magic Box różne części jesiennej garderoby;) Na frazę Simon says przedszkolaki zakładały na siebie wyznaczoną rzecz. Ale było zabawy:)

      Na zakończenie zajęć , dzieci otrzymały szablony postaci oraz różne części garderoby i ich zadaniem było ubranie tych postaci , słuchając poleceń nauczyciela We had a fantastic lesson:)

     • Język angielski

     • Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie z klasy I utrwalały liczebniki w zakresie 1-5.

      Aby lepiej zapamiętać poznane słownictwo stworzyły własne domino, które przy okazji okazało się świetna zabawa i integracją klasy. W dziale tym też zapoznajemy się z podstawowymi kolorami i w ramach lekcji układaliśmy krzesełka w różnych kolorach , mówiąc, np. take two red chairs….

      Udało nam się zbudować piękną wieżę, a dzieciaki z uśmiechami na twarzy utrwaliły nazwy kolorów:)

     • Czytam sam


     • 9.11.23r. W ramach programu czytelniczego "Czytam sam" odbyło się pierwsze wspólne czytanie. Dzieci uczestniczące w projekcie wysłuchały bajki pt. " Tato Oli rusza do akcji".
      W przyszłym tygodniu będzie kontynuowana dalsza część przygód Oli i jej taty. Zapraszamy chetne dzieci do wspólnego czytania.
     • Konkursie Pkastycznym na ilustrację wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej

     • W dniu wczorajszym uczennicę naszej szkoły Lenę Rapp odwiedziła Pani Agnieszka Paszula- Dyrektor Ośrodku Kultury w Niemodlinie w celu oficjalnego wręczenia nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Pkastycznym na ilustrację wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej. Lena Rapp swoją interpretacja wiersza " Zmęczyło mnie miasto" zajęła II miejsce. Lenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Muzyczne zajęcia w przedszkolu

     • Nasze przedszkolaki biorą udział w Programie kreatywnego umuzykalniania #muzykącik 🎼🎵🎶. Jako pierwszy utwór poznali waltz As-dur Johannesa Brahmsa😊. Zobaczcie jak nam poszło...

     • "SZKOŁA PAMIĘTA"

     • ,To jest pamięć i tutaj świeczka.Tutaj napis i kwiat pozostanie.Ale zmarły gdzie indziej mieszka na wieczne odpoczywanie.Na cmentarzuklony na wietrzedrozdy w jaśminach skocznea na końcu alei mrocznejświeci jasna wysoka przestrzeń.Smutek to jest mrok po zmarłych tu ale dla nich są wysokie jasne światy.Zapal świeczkę.Westchnij.Pacierz zmów.Odejdź pełen jasności skrzydlatej."Po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Szkoła pamięta ”.Nasze znicze zapalamy w miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności:🕯️Odwiedziliśmy groby „Piłsudczyków” uczestników wojny o niepodległą Polskę pochowanych na naszym lokalnym cmentarzu.🕯️Pamiętamy o grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły.🕯️Udajemy się także do miejsca mordu na żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych w Starym Grodkowie. #SZKOŁAPAMIĘTA

     • Sprzedaż gofrów

     • W piątek tj 20.10 po korytarzach naszej szkoły roznosił wspaniały się zapach wypieków, a wszystko to za sprawą Samorządu Szkolnego. Uczniowie poprzez sprzedaż gofrów i babeczek zbierali fundusze na realizację swojego pomysłu, a mianowicie stworzenia kącika reakcyjnego, gdzie będzie można odpocząć po trudach lekcyjnych,😉🧘‍♀️🧘📔📒 wyciszyć się.
      Gofry i babeczki cieszył się powodzeniem wśród uczniów, a także nauczycieli, dzięki czemu udało zebrać udało się zebrać potrzebną kwotę.
      Dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli pomysłu naszych uczniów.
     • Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem" Konfucjusz.

     • Nasze lekcje historii jak również zajęcia dodatkowe z części humanistycznej zawsze są ciekawe, a uczniowie bardzo chętnie biorą w nich udział. Przedstawiamy kilka zajęć, które udało się zrealizować na przełomie września i października.

      • Żywa lekcja historii w Izbie Muzealnej w Niemodlinie.
      • Czym zajmuje się archeolog?
      • Wierzenia starożytnych Egipcjan.
      • Zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Polak ma essę": angielska herbatka analogowa. Kaligrafia co na polski trafia.

      Nauczyciele podnoszą swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

       

       

     • Liga robotów

     • Nasza szkoła przystąpiła do realizacji ministerialnego programu Liga robotów. Zadaniem szkolnej drużyny "robotycznej" będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Idea Ligi Robotów została oparta na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Liga Robotów jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego – Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na zajęcia z robotyki, które odbywają się we wtorki na lekcji 6 i 7.#laboratoriaprzyszłości #ministrerstwoedukacji #ligarobotówhttps://www.gov.pl/web/ligarobotow/cele-projektu

     • Zabawy w przedszkolu

     • Przedszkolaki z naszego przedszkola podczas zajęć języka angielskiego mieli okazję poznać „dary jesieni” w zabawach multi sensorycznych.

      Poznaliśmy słownictwo związane z jesienią , tj. szyszki, kasztany, żołędzie oraz liście.

      Podczas gier i zabaw doskonalismy poznane słownictwo, dobrze się przy tym bawiąc:)

      Na zakończenie zajęć , dzieciaki wykonały piękny rysunek wiewiórki z ogonem wyklejonym z liści:)

      Ale była zabawa:)

      Nauka przez zabawę na tym etapie edukacji jest bardzo potrzebna i wnosi wiele do główek naszych pociech:)

       

       

       

       

       

      +2

      Lubię to!

      Komentarz

      Udostępnij

     • Zajęcia z języka angielskiego w klasie III

     • Dziś , tj. 16 listopada uczniowie klasy 3 a na zajęciach angielskiego wykonywali swoje własne, prywatne pamiętniki. My diary jest pamiętnikiem uczniów, który wprowadza zasady poprawnego pisania w języku angielskim. Na koniec kazdego działu, uczniowie będą dopisywać kolejne wpisy związane z omawianą tematyka. W pamiętniku znajda się wiec wszystkie najwazniejsze zagadanienia omawiane w 3 klasie. Pamiętnik jest forma zachęcenia uczniów do pisania w języku obcym ale także forma rozwijania własnej wyobraźni oraz kreatywności

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 13.10 w szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.

      Nasi szkolni aktorzy wścielili się w bardzo ważne role postaci historycznych, którzy mieli znaczący wpływ na rozwój polskiego szkolnictwa począwszy od utworzenia  Akademii Krakowskiej, aż do dzień powstania Komisji Edukacji Narodowej. Po przedstawieniu pani Dyrektor złożyła życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów z okazji DEN.

     • KONKURS RECYTATORSKI

     • Wielkie brawa dla naszych uczennic: Leny Twardowskiej, Leny Rapp, Natalii Pawlus, Nadii Żurek, Emilii Cendal, Zuzanny Gągorowskiej oraz Leny Kałwa, które wzięły dzisiaj udział w V POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM WIERSZY AGNIESZKI OSIECKIEJ. Miło nam poinformować, że Zuzanna Gągorowska otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy z Was dumni! Życzymy dalszych sukcesów.

       

     • 11 WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO KARPIA OPOLSKIEGO

     • W niedzielę 8 października nasze przedszkolaki i uczniowie wzięli udział w Karpionaliach. Ubrani w piękne, szykowne stroje ruszyli wraz z innymi uczestnikami spod Urzędu Miejskiego - główną ulicą miasta na teren zamku. Jury doceniło nasze zaangażowanie i prace włożoną w przygotowania do udziału w Niemodlińskiej Paradzie Książęcych Skarbów. OTRZYMALIŚMY NAGRODĘ !!! Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.  

     • "Damy radę na odpady"

     • 3.10. Nasza szkoła 🏫 uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych, a tematyka obejmowała wdrażanie zmian w gospodarce odpadami,"MAMY RADY NA ODPADY" – Kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego.✏️ Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w PROK w Opolu, następnie udaliśmy się do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu, na warsztaty edukacyjne w Zaczarowanym Świecie. ✏️Jednak największą atrakcją okazały się instalacje wodne 💦💦💦znajdujące się w ogrodzie CNE, gdzie mieliśmy możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji fizyki. ✏️Nasi uczniowie zostali ugoszczeni obiadem . ✏️Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał gadżety (ekologiczne torby,kredki, notesy, kary do grania) oraz słodki poczęstunek , aby umilić drogę powrotną do domu.3.10. Nasza szkoła 🏫 uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych, a tematyka obejmowała wdrażanie zmian w gospodarce odpadami,"MAMY RADY NA ODPADY" – Kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego.✏️ Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w PROK w Opolu, następnie udaliśmy się do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu, na warsztaty edukacyjne w Zaczarowanym Świecie. ✏️Jednak największą atrakcją okazały się instalacje wodne 💦💦💦znajdujące się w ogrodzie CNE, gdzie mieliśmy możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji fizyki. ✏️Nasi uczniowie zostali ugoszczeni obiadem . ✏️Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał gadżety (ekologiczne torby,kredki, notesy, kary do grania) oraz słodki poczęstunek , aby umilić drogę powrotną do domu.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • 28.09 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Na lekcjach języka niemieckiego w klasach 7 i 8 odbyły się konkursy, gry i zabawy językowe. Uczennice klasy 7 przygotowały flagi krajów DACHL ( niemieckojęzycznych)- są umieszczone na gazetce szkolnej. Wszyscy namalowaliśmy flagi w zeszytach, następnie odbył się konkurs wiedzy o krajach, graliśmy jeszcze w inne gry planszowe poszerzające słownictwa. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami

       

     • Przywitanie Jesieni

     • Przedszkolaki przywitały Panią Jesień. Z darów jesieni stworzyły barwną mandalę oraz jesienne korale🍄🍁🍂.