Aktualności

     • Wieczór Wigilijny i Gala rozdania Statuetki Tadeusz 2023

     • Laureaci po raz osiemnasty.

      Tegoroczna edycja rozdania statuetek „Tadeusza” rozpoczęła się 14 grudnia 2023 roku o godz. 17.00.

      Podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki osiemnastej już edycji „Tadeuszy”.

      Sala gimnastyczna naszej szkoły, na ten jeden dzień, za sprawą przepięknych dekoracji i niezliczonych ilości światełek zamieniła się w magiczną ,wprowadzającą nas w nastrój nadchodzących świąt, salę.

      W iście magicznym, bożonarodzeniowym klimacie poznaliśmy laureatów statuetki "Tadeusz 2023" a sylwetki zwycięzców przedstawili publiczności wspaniali prowadzący Pani Elżbieta Dressler i Pan Waldemar Juzwa.

      Aktu dekoracji laureatów dokonała Dyrektor Szkoły- Pani Agnieszka Wrzodek-Bednarczyk.

      STATUETKĘ TADEUSZ 2023 OTRZYMALI;

      W KAT: OSOBA WSPIERAJĄCA SZKOŁĘ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY

      Pani ANNA BABICZ

      W KAT: DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SZKOŁY;

      Państwo Katarzyna i Paweł Rappowie

      Pani Olga Wrzodek – Niklasz

      Pan Maciej Dec

      W KAT: DARCZYŃCA, SPONSOR-

      Pan Leon Hoheisel

      Pan Bartosz Franczyk

      Statuetkę Tadeusza otrzymali w dowód uznania i wdzięczności za okazywaną przez lata wszechstronną troskę o szkołę, za aktywną pracę na rzecz szkoły, za otwartość na współpracę ze szkołą i Radą Rodziców,

      Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za ofiarność i zrozumienie potrzeb placówki, za serce, które kocha i pomaga potrzebującym, za wsparcie, które wywołuje

      radość na twarzy i szczęście.

      Mamy głęboką wiarę i nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal owocna i pomoże uczniom szkoły w dalszym, dobrym rozwoju.

      W dalszą podróż po „krainie świątecznej magii” zabrali nas członkowie Zespołu Rożek w spektaklu muzycznym „Komu potrzebne są święta?”

      W krainie świątecznej magii nie można było się nudzić i niech nasza kolęda płynie w świat, by dzisiaj nikt nie był sam” a „święta są potrzebne wszystkim, bo wszyscy potrzebują dużo miłości”.

      Dziękujemy artystom za wspaniałe widowisko.

      Oczywiście organizacja przedsięwzięcia, jakim była Gala „Tadeuszy 2023” połączona z „Wieczorem Wigilijnym”, wymagała ogromu pracy współpracujących ze sobą podmiotów społeczności szkolnej - gospodarzy uroczystości.

      I jak przystało na rogowskich gospodarzy przyjęli gości z polską fantazją.

      Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zadbali o wystrój i klimat świąteczny oraz słodki stół, a smakowite wypieki rodziców, zapach kawy i pierniczków dopełniły całości.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim, a gościom za to, iż chcieli być z nami w tym tak ważnym dla naszej szkoły dniu.

      "Boże Narodzenie, moje dziecko, to miłość w działaniu. Za każdym razem, gdy kochamy, za każdym razem, gdy dajemy, jest Boże Narodzenie".-Mary Ellen Chase

     • Już gotowy

     • Wreszcie jest tak długo wyczekiwany kącik, w którym uczniowie mogą się wspólnie relaksować po trudzie lekcyjnym !! Dzięki zaangażowaniu Samorządu Szkolnego, oraz uczniów: Kuby Iwańskiego, Bartka Pawlaka i Natana Maciejewskiego wygląda to tak pięknie. Niech służył jak najdłużej .

     • Święta tuż tuż ...

     • Wszędzie można wypatrzeć dekoracje świąteczne, my również na zajęciach poruszamy tematy nawiązujące do tych pięknych, rodzinnych świąt. Dzisiaj nasi uczniowie Antek i Przemek mieli okazję wykonać ozdoby choinkowe długopisem 3D. To nie tylko świetna zabawa, ale zajęcie które uczy cierpliwości, kształtuje precyzję i dokładność, rozwija kreatywność, uczy planowania, motywuje do realizacji własnych pomysłów. A oto ich pierwsze efekty

     • Przedświąteczne spotkanie

     • Przed nami święta Bożego Narodzenia - czas zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. W piątek w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami mogli już poczuć ten magiczny, wyjątkowy klimat podczas wspólnego przedświątecznego spotkania. Atmosferę podkreśliła świąteczna dekoracja, muzyka oraz stół zastawiony różnymi smakołykami.

     • W oczekiwaniu na św. Mikołaja :)

     • W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja dzieci z przedszkola wraz z paniami odtworzyły drogę jaką musi pokonać św. Mikołaj, aby dostarczył prezenty do przedszkola.

     • Andrzejki w przedszkolu

     • Tradycja Andrzejkowa zagościła również u przedszkolaków . Magiczna skrzynia kryła atrybuty potrzebne do wróżb, lania wosku, eksperymentów z wodą i powietrzem . Były wesołe tańce oraz słodki poczęstunek. Energia rozpierała przedszkolaków przez cały dzień .

     • Sprzedaż pizzy w naszej szkole.

     • Dziś na przerwach uczniowie naszej szkoły sprzedawali przepyszną, własnoręcznie wypiekaną pizzę. Pieniądze zarobione w ten sposób zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do gabinetu terapeutycznego oraz pozwolą kupić regał do powstającego kącika relaksacyjnego.

      Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje za pomoc pani Sylwii, p. Milenie oraz p. Aldonie.

     • Andrzejki klasa strszych

     • Zabawa andrzejkowa klasa starszych.W naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły przeboje wybrane przez uczniów. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

     • Zabawa Andrzejkowa w klasach I-III

     •  

      Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?.

      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show

      Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka.

       

       

     • Zbiórka elektrośmieci

     • Drodzy uczniowie i rodzice!Nasza szkoła przystąpiła do projektu:“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!Zbiórka odbędzie się w dniach 01.12-8-08.12, koordynatorem akcji jest Aldona Twardowska.

     • Wycieczka do Tułowic

     • W piątek przedszkolaki odwiedziły Muzeum Ceramiki "Tułowice poKolei"🏺🫖. Mogliśmy zobaczyć jakie perełki ceramiczne wytwarzane były w tutejszej fabryce cieszącej się około 200-stu letnią tradycją. Pani przewodnik wprowadziła nas w świat ceramiki i porcelany, zdradziła ciekawostki i sekrety zdobienia naczyń. Po dawce edukacji, udaliśmy się do pizzerii, gdzie chętnie skosztowalismy pyszną pizzę 🍕. Wycieczka była bardzo udana, miło jest odkrywać tak ciekawe miejsca na wyciągnięcie ręki 🙂

     • Konkurs Ligi Rogotów

     • 22 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Ligi Robotów w Mysłowicach. Nasz Robot Roguś spisywał się dzielnie, ostatecznie byliśmy wśród 8 najlepszych szkół województwa opolskiego. Uczniowie nie tylko brali udział w konkursie ale mieli także możliwość skorzystania z różnych multimedialnych atrakcji. #ligarobotow, #men

     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To był wyjątkowy dzień - pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka z cytatami i hasłami o życzliwości, uprzejmości i uśmiechu oraz wesołymi minkami. Ponadto znajdywały się na niej również „miłe słowa”, które można było wziąć i przekazać drugiej osobie. Kolejną atrakcją dzisiejszego święta była Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień – która prawie przez cały tydzień „gościła” na naszym szkolnym korytarzu i za pośrednictwem, której uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli przesłać pozdrowienia oraz życzenia do wybranych osób. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień wszystkie kartki złożone do skrzynki trafiły do adresatów. Liściki sprawiły wiele uśmiechu i radości. W związku z tym, że dominującym kolorem tego dnia jest KOLOR ŻÓŁTY – kolor optymizmu i radości, odbył się, także konkurs międzyklasowy na najbardziej radosny i kreatywny strój. W tej katergorii:

      I miejsce zajęła klasa IV

      II miejsce – klasa II

      III miejsce – grupa przedszkolna

      Serdecznie gratulujemy, brawo za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość!

      PAMIĘTAJMY: Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu zarówno obdarowywanym, jak i darczyńcom. Bądźmy życzliwi KAŻDEGO DNIA!!!!!!!!!!!!!

     • Ogłoszenie

     • Od 27.11.2023r. uczniowie są zobowiązani po przybyciu do szkoły zmienić obuwie oraz zostawić odzież wierzchnią w szatni.
     • Vegetables are cool!

     • Vegetables are cool!

      Dzieci z naszego przedszkola na zajęciach poznawały podstawowe nazwy warzyw w języku angielskim . Zostały utrwalone podstawowe słówka, nauczyły się również odpowiadać na pytanie o swoje ulubione( favourite) vegetable.

      Aby zajęcia przebiegały w jak najbardziej atrakcyjny sposób, dzieci odwiedził bardzo głodny piesek- Bingo. Zadaniem dzieci było odszukanie w garnuszku podanego przez nauczyciela warzywa oraz nakarmienie pieska.

      Radość była niesamowita:)

      W taki oto sposób udało Nam się poznać nazwy warzym, które są tak ważne w naszej piramidzie żywienia.

      Carrots, cucumbers , tomatos …. are so testy:)

     • GÓRA GROSZA

     • GÓRA GROSZA

      Nasza szkoła dołączyła do XXIV akcji Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

      Zapraszamy wszystkich chętnych do zbiórki monet (od 1gr do 5zł), która potrwa od listopada do 29.02.2024r. Możliwa jest również zbiórka większych nominałów.

      Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

      Przyłączając się do akcji wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę!!!!!!

       

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • „Aby człowiek był prawdziwym patriotą, należy kształtować w nim tę postawę już od najmłodszych lat.” W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości, dlatego z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty patriotyczne. W ten kreatywny i nietuzinkowy sposób autorki warsztatów chciały zasiać wśród dzieci ziarenko patriotyzmu oraz opowiedzieć kawałek polskiej historii.  W ramach warsztatów uczniowie zrealizowali 6 stacji zadaniowych. Nasze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. „ Jaki piękny kraj”. Tradycją w naszej szkole jest przypinanie podczas obchodów Święta Niepodległości kotylionów – symbolu pamięci i patriotyzmu oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.