Aktualności

     • Warsztaty mydełkowe

     • W naszej szkole odbyły się dzisiaj warsztaty mydełkowe. Zostały one przeprowadzone przez dwie przemiłe panie Kasię i Justynę z „ Figielka”. W zajęciach uczestniczyły nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-5. Pod czujnym okiem pań powstały przepiękne i pachnące mydełka.

     • You’re great:)

     • Dziś na zajęciach angielskiego w klasie III tworzyliśmy projekt o sławnych osobach. Z racji omawianych obecnie zagadnień związanych z wyglądem zewnętrznym wykorzystaliśmy te materiały w ramach powtórki słownictwa. Każdy uczeń przyniósł obrazek swojego idola, a następnie razem tworzyliśmy projekt opisując dane postaci. Dzieciaki spisały się na medal i powstała super praca dzięki której wiedza została lepiej przyswojona .You’re great:)

     • Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

     • Przed nami ferie - czas wypoczynku i zimowych zabaw. W tym czasie pamiętajmy, także o swoim bezpieczeństwie. A o tych szczególnych i ważnych zasadach bezpieczeństwa, w czasie ferii zimowych przypomniał naszym najmłodszym uczniom nasz dzielnicowy, którego gościliśmy w środę w naszej szkole. Życzymy wszystkim udanych ferii.

       

     • Zajęcia z języka angielskiego w klasie 1 i 2

     • W środę tj.03.01 dodatkowych zajęciach z języka angielskiego omawialiśmy zimowy ubiór.Poznaliśmy nowe słownictwo związane z ubiorem. Oprócz standardowych flashcards oraz zabaw, w celu lepszego utrwalenia oraz zapamiętania nowo poznanego słownictwa , wykorzystane zostały realne przedmioty.Zadaniem dzieci było ubranie Miśka w odpowiednie części garderoby słuchając poleceń w języku angielskim.Dzieciaki były zachwycone :)Dzięki ich pomocy, nasz miś mógł spokojnie spędzić piękny czas na zewnątrz nie zważając na panującą temperaturę:)It was cool.❤️

     • Warsztaty kulinarne

     • Wczoraj tj 02.01 odbyły się warsztaty kulinarne dla klas 1-5 przeprowadzone w w ramach projektu "Program dla szkół", który ma za zadanie promować zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci szkolnych. Nasi uczniowie pod okiem pani dietetyk klinicznej dowiedziały się jak prawidłowo powinna wyglądać dieta, co powinna zawierać, a czego nie. Nie zabrakło tez zajęć praktycznych. Na koniec zajęć każda klasa uczestnicząca w warsztatach dostała materiały niezbędne do założenia ogródka klasowego.

     • Wigilia w przedszkolu

     • Nasze przedszkolaki zasiadły dzisiaj do Wigilii 🌟🎍🎄. Zadbaliśmy o podtrzymanie tradycji, dlatego nie zabrakło sianka i dodatkowego miejsca przy stole. Przy choince łamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło również gwiazdkowego prezentu😉.
     • Wigilia klasy 3

     • 22 grudnia - ostatni dzień nauki przed świętami był dla uczniów z klasy 3 wyjątkowy. Nasza sala lekcyjna poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia.

      Już od rana słychać było kolędy. Uczniowie pod opieką wychowawczyni zadbali o świąteczny wystrój sali lekcyjnej. Piękna choinka, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój.

      W klasie pojawił się wigilijny stół nakryty obrusem. Opłatek, życzenia, gwiazdkowe prezenty, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek stworzyły świąteczno – noworoczne klimaty.

      Uczniowie na pamiątkę spotkania zrobili świąteczne lampiony.

      Wigilia klasowa to podniosłe i wzruszające spotkanie, które na długo zostanie w pamięci uczniów i ich wychowawczyni.

     • Wieczór Wigilijny i Gala rozdania Statuetki Tadeusz 2023

     • Laureaci po raz osiemnasty.

      Tegoroczna edycja rozdania statuetek „Tadeusza” rozpoczęła się 14 grudnia 2023 roku o godz. 17.00.

      Podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki osiemnastej już edycji „Tadeuszy”.

      Sala gimnastyczna naszej szkoły, na ten jeden dzień, za sprawą przepięknych dekoracji i niezliczonych ilości światełek zamieniła się w magiczną ,wprowadzającą nas w nastrój nadchodzących świąt, salę.

      W iście magicznym, bożonarodzeniowym klimacie poznaliśmy laureatów statuetki "Tadeusz 2023" a sylwetki zwycięzców przedstawili publiczności wspaniali prowadzący Pani Elżbieta Dressler i Pan Waldemar Juzwa.

      Aktu dekoracji laureatów dokonała Dyrektor Szkoły- Pani Agnieszka Wrzodek-Bednarczyk.

      STATUETKĘ TADEUSZ 2023 OTRZYMALI;

      W KAT: OSOBA WSPIERAJĄCA SZKOŁĘ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY

      Pani ANNA BABICZ

      W KAT: DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SZKOŁY;

      Państwo Katarzyna i Paweł Rappowie

      Pani Olga Wrzodek – Niklasz

      Pan Maciej Dec

      W KAT: DARCZYŃCA, SPONSOR-

      Pan Leon Hoheisel

      Pan Bartosz Franczyk

      Statuetkę Tadeusza otrzymali w dowód uznania i wdzięczności za okazywaną przez lata wszechstronną troskę o szkołę, za aktywną pracę na rzecz szkoły, za otwartość na współpracę ze szkołą i Radą Rodziców,

      Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za ofiarność i zrozumienie potrzeb placówki, za serce, które kocha i pomaga potrzebującym, za wsparcie, które wywołuje

      radość na twarzy i szczęście.

      Mamy głęboką wiarę i nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal owocna i pomoże uczniom szkoły w dalszym, dobrym rozwoju.

      W dalszą podróż po „krainie świątecznej magii” zabrali nas członkowie Zespołu Rożek w spektaklu muzycznym „Komu potrzebne są święta?”

      W krainie świątecznej magii nie można było się nudzić i niech nasza kolęda płynie w świat, by dzisiaj nikt nie był sam” a „święta są potrzebne wszystkim, bo wszyscy potrzebują dużo miłości”.

      Dziękujemy artystom za wspaniałe widowisko.

      Oczywiście organizacja przedsięwzięcia, jakim była Gala „Tadeuszy 2023” połączona z „Wieczorem Wigilijnym”, wymagała ogromu pracy współpracujących ze sobą podmiotów społeczności szkolnej - gospodarzy uroczystości.

      I jak przystało na rogowskich gospodarzy przyjęli gości z polską fantazją.

      Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zadbali o wystrój i klimat świąteczny oraz słodki stół, a smakowite wypieki rodziców, zapach kawy i pierniczków dopełniły całości.

      Z całego serca dziękujemy wszystkim, a gościom za to, iż chcieli być z nami w tym tak ważnym dla naszej szkoły dniu.

      "Boże Narodzenie, moje dziecko, to miłość w działaniu. Za każdym razem, gdy kochamy, za każdym razem, gdy dajemy, jest Boże Narodzenie".-Mary Ellen Chase

     • Już gotowy

     • Wreszcie jest tak długo wyczekiwany kącik, w którym uczniowie mogą się wspólnie relaksować po trudzie lekcyjnym !! Dzięki zaangażowaniu Samorządu Szkolnego, oraz uczniów: Kuby Iwańskiego, Bartka Pawlaka i Natana Maciejewskiego wygląda to tak pięknie. Niech służył jak najdłużej .

     • Święta tuż tuż ...

     • Wszędzie można wypatrzeć dekoracje świąteczne, my również na zajęciach poruszamy tematy nawiązujące do tych pięknych, rodzinnych świąt. Dzisiaj nasi uczniowie Antek i Przemek mieli okazję wykonać ozdoby choinkowe długopisem 3D. To nie tylko świetna zabawa, ale zajęcie które uczy cierpliwości, kształtuje precyzję i dokładność, rozwija kreatywność, uczy planowania, motywuje do realizacji własnych pomysłów. A oto ich pierwsze efekty

     • Przedświąteczne spotkanie

     • Przed nami święta Bożego Narodzenia - czas zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. W piątek w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami mogli już poczuć ten magiczny, wyjątkowy klimat podczas wspólnego przedświątecznego spotkania. Atmosferę podkreśliła świąteczna dekoracja, muzyka oraz stół zastawiony różnymi smakołykami.

     • W oczekiwaniu na św. Mikołaja :)

     • W oczekiwaniu na przyjście św. Mikołaja dzieci z przedszkola wraz z paniami odtworzyły drogę jaką musi pokonać św. Mikołaj, aby dostarczył prezenty do przedszkola.

     • Andrzejki w przedszkolu

     • Tradycja Andrzejkowa zagościła również u przedszkolaków . Magiczna skrzynia kryła atrybuty potrzebne do wróżb, lania wosku, eksperymentów z wodą i powietrzem . Były wesołe tańce oraz słodki poczęstunek. Energia rozpierała przedszkolaków przez cały dzień .

     • Sprzedaż pizzy w naszej szkole.

     • Dziś na przerwach uczniowie naszej szkoły sprzedawali przepyszną, własnoręcznie wypiekaną pizzę. Pieniądze zarobione w ten sposób zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do gabinetu terapeutycznego oraz pozwolą kupić regał do powstającego kącika relaksacyjnego.

      Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje za pomoc pani Sylwii, p. Milenie oraz p. Aldonie.

     • Andrzejki klasa strszych

     • Zabawa andrzejkowa klasa starszych.W naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Zabawę uświetniły przeboje wybrane przez uczniów. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

     • Zabawa Andrzejkowa w klasach I-III

     •  

      Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?.

      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show

      Całą imprezę uświetniła fantastyczna muzyka.