Aktualności

     • Bal karnawałowy

     • Dnia 01.lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas 0 -4 przygotowali piękne stroje karnawałowe i tańczyli w rytmie ulubionych piosenek . Było bardzo wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji.

     • Nowe ceny obiadów

     •  

      ​​​​​​​

      INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW W SZKOLE I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      Informujemy, że od dnia 1 lutego 2023r. zmienia się cena obiadu w szkole.

      Koszt obiadu dwudaniowego ucznia w szkole z kompotem wynosić będzie 13 zł.

      Koszt obiadu dwudaniowego ucznia w oddziale przedszkolnym będzie wynosić 10,50 zł.

      Zasady korzystania z posiłków w szkole:

      Od 1 września 2022 r. nie ma możliwości kupienia pojedynczych obiadów. Obiady można wykupić tylko na cały miesiąc do dnia 12 każdego miesiąca przelewem, bądź w placówce szkolnej.

      Wpłaty dokonujemy na nr konta:

      44 1020 3668 0000 5402 0511 6217, bądź w szkole w okienku stołówki.

      W przypadku rezygnacji korzystania z tej formy dożywiania dzieci, rodzice proszeni są o wysłanie SMS na nr telefonu Pani Wiesławy Toczko: 507085058.

      Przypominamy prośbę Pani Wiesławy Toczko dotyczącą zgłaszania do godz.8.00 rano w pierwszym dniu nieobecności dziecka na posiłkach /tylko za pomocą SMS'a na nr tel.507 085 058, bez połączeń/ w celu odpisania tych dni w kolejnym miesiącu.

      Telefon kontaktowy w sprawie zapisów i bieżących informacji dostępny jest w godzinach od 8.00 do 14.00: Wiesława Toczko 507 085 058.

    • Pożegnanie pani dyrektor Jolanty Włoch
     • Pożegnanie pani dyrektor Jolanty Włoch

     • „Ile razem dróg przebytych

      Ile ścieżek przedeptanych

      Ile w trudzie nieustannym

      Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń…”

      A my chcielibyśmy wszystkie te chwile …..”

      ocalić od zapomnienia”.

      Słowa piosenki „Ocalić od zapomnienie” Marka Grechuty przywołujemy dzisiaj nie bez przyczyny. Ten dzień przejdzie do historii szkoły jako dzień pożegnania odchodzącej na zasłużoną emeryturę naszej Pani Dyrektor Jolanty Włoch, która w Szkole Podstawowej w Rogach pracowała najpierw jako nauczyciel a od roku 1998 piastowała stanowisko dyrektora. Jesteśmy przekonani, że był to czas intensywnego rozwoju szkoły i jej unowocześniania. Dzięki staraniom i zaangażowaniu Pani Dyrektor powstało wiele inicjatyw, które na stałe wpisują się w tradycję szkolną

      Szanowna Pani Dyrektor,

      dziękujemy za dokonania, którymi zapisała się Pani na trwałe w historii tej szkoły oraz w pamięci nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców

      Pani Dyrektor, jesteśmy wdzięczni, za trud, jaki codziennie wkładała Pani w to, by nasza szkoła była coraz lepsza, coraz nowocześniejsza i coraz piękniejsza.

      W imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników dziękujemy za pełnienie odpowiedzialnej funkcji dyrektora. Bycie dyrektorem to nie tylko codzienne obowiązki, ale też powołanie. Dyrektor to nauczyciel, ale również menager, lider, dobry gospodarz, dyplomata. Doświadczenie zawodowe i cechy osobowościowe sprawiły, że Pani wypełniła te role. Pani to wszystko udało się połączyć.

     • Dzień Śpiocha

     • Samorząd Uczniowski ogłosił 18 stycznia Dniem Śpiocha i poprosił wszystkich uczniów o przyłączenie się do obchodów poprzez przyniesienie przytulanek, poduszek, założenie kapci czy też piżam

     • Dzień Śpiocha

     • W środę 18.01.2023 w naszej szkole obchodzony będzie "Dzień Śpiocha" , dzieci w ten dzień przychodzą ubrane do szkoły w piżamę.

    • Wieczór Wigilijny - Tadeusze 2022
     • Wieczór Wigilijny - Tadeusze 2022

     • Tegoroczny Wieczór Wigilijny połączony z 60. jubileuszem szkoły i Galą wręczania statuetki "Tadeusz 2022" już za nami. 

      Tradycyjnie przed rodzinnymi świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w szkole, aby przekazać sobie życzenia.

      Tego wieczoru było z nami wielu znamienitych gości; rodzice, sąsiedzi, laureaci statuetki Tadeusza, pracownicy, emeryci, uczniowie i przyjaciele szkoły.

      Gościliśmy w progach naszej szkoły Pana Sławomira Kłosowskiego - Wojewodę Opolskiego, Pana Marcina Oszańcę – dyrektora departamentu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Panią Dorotę Koncewicz – burmistrza Niemodlina, Radnych Powiatu Opolskiego oraz Radnych Rady Miejskiej w Niemodlinie wraz z przewodniczącym Panem Bartoszem Wajmanem.

       

      Wśród dźwięku kolęd i pastorałek świąteczny nastrój udzielał się nam wszystkim.

      W tym roku po raz XVII przyznaliśmy statuetkę Tadeusza kolejnym osobom. Od tego roku wprowadziliśmy nieco odmienną formułę naszej Gali wręczania statuetki. Statuetkę w poszczególnych kategoriach wręczali laureaci poprzednich edycji, osoby wielokrotnie nagradzane, sprzyjające szkole i jej środowisku.

      Kategoria I; Osoba wspierająca szkołę w sposób szczególny – statuetkę wręczał Kazimierz Górski radny Powiatu Opolskiego

      1. Maria Wasylik

      2. Krystyna Bandrowska

      3. Stanisława Stanoszek

      4. Zdzisław Wasylik

      Kategoria II; Działalność na rzecz szkoły - statuetkę wręczała Dorota Koncewicz Burmistrz Niemodlina

      1. Tomasz Toruński

      2. Piotr Siołkowski

      Kategoria III; Darczyńca – sponsor – statuetkę wręczał Andrzej Miśta prezes kopalni „Bazalt Gracze”

      1. AGROAS SP. Z O.O. SP.K.

      2. Kamil Równicki

      Honorowy i specjalny „Tadeusz 2022”; Działalność na rzecz szkoły w sposób szczególny - przyznany za całokształt osiągnięć i za lata dobrej, owocnej współpracy. - statuetkę wręczała Bożena Gala – Jagi zastępca dyrektora szkoły

      1. Jolanta Włoch

      „Skoro tak szkoły święto obchodziliśmy, że Jej wyprawialiśmy prawie urodziny, to tradycja dała nam pomysł gotowy i koniecznie być musiał tort urodzinowy!”

      ŻYCZMY zatem tej szkole z okazji jej 60 – tych urodzin, żeby nie ustawała w swoich działaniach i pomysłach przez kolejne lata.

       

       

     • Andrzejki w klasach 1-3

     • Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się i radością tego, co możemy z serca dać innym.

     • Andrzejki szkolne w klasach IV-VIII

     • W 25.11.2022 w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Dla uczniów klas IV-VI została zorganizowana dyskoteka. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez uczniów.

       

       

     • Odchody 11.11 w Niemodlinie

     •  

      Nasz poczet sztandarowy dumnie reprezentował Szkołę Podstawową imienia Tadeusza Kościuszki ,w obchodach upamiętniających 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza Święta celebrowana była w kościele p.w.Wniebowzięcia N.M.P w Niemodlinie. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpiło złożenie wieńców w asyście pocztów sztandarowych przy Pomniku 100-lecia niepodległości.

     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • , Niepodległość trudne słowo . Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu. Kto mi wytłumaczy? Tak to słowo bardzo ważne. Jeśli słuchać umiesz To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz" . To właśnie te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości , poświęconej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie potrzeba słów ,aby wyrazić emocje. Zapraszamy do obejrzenia relacji z montażu muzyczno-tanecznego.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek,

     • Dziś w naszej szkole obchodzony były Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w nasi uczniowie przebrali się za ulubione bajkowe postacie. z bajek

      Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

      Odpowiedzialnym za przygotowanie tego wyjątkowego dnia w naszej szkole był Samorząd Szkolny.

       

     • Szkoła Pamięta

     • Palą się znicze...

      Przypominają,

      Że ktoś odchodzi,

      Inni zostają.

      Pośród cmentarzy

      Cichych uliczek

      Jak wierna pamięć -

      Palą się znicze...

      Ryszard Przymus "Znicze"

       

       

      W tym roku szkolnym, po raz kolejny bierzemy udział  w akcji  „Szkoła pamięta ”.

      Nasze znicze zapalamy w miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności:

      - Odwiedziliśmy groby „Piłsudczyków” uczestników wojny o niepodległą Polskę pochowanych na naszym lokalnym cmentarzu.

      -Pamiętamy o grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

      -Udajemy się także do miejsca mordu na żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych w Starym Grodkowie.

       

             „ SZKOŁA PAMIĘTA”

       

       

       

       

     • Wycieczka do Złotego Stoku i Nysy

     •  W ramach projektu ,, Poznaj Polskę „”,  klasy 4 -8  wraz z wychowawczyniami pojechały na jednodniową wycieczkę do Złotego Stoku. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Złota. Do zwiedzania udostępniono nam  odcinek "Sztolni Gertruda" oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Aby wydostać się na powierzchnię czekała na Nas niezapomniana przejażdżka jedynym w swoim rodzaju „Pomarańczowym Tramwajem”.

      Po zwiedzeniu  Kopalni Złota udaliśmy się do Średniowiecznej Osady Górniczej .  W Osadzie Górniczej natrafiliśmy na pełen  strachów podziemny tunel, który kończył się wizytą w Chacie Kata. Potem udaliśmy się na obiad .

       Kolejną częścią naszej wycieczki był wyjazd do Nysy. Zwiedziliśmy skarbiec św. Jakuba . W jego wnętrzu znajdują się naczynia liturgiczne, lichtarze, rzeźby i wiele innych artefaktów, które od wielu lat znajdowały się w posiadaniu parafii św. Jakuba.

      Ostatnim punktem naszego zwiedzania była Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki, która jest największym obiektem sakralnym w Nysie. Znajdują się tam , nie tylko groby wielu biskupów, ale również barokowe kaplice, wiele rzeźb i obrazów.

       

      Dzień był pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

       

     • Odkrywanie historii

     • W dniu dzisiejszym klasa V udała się w podróż do starożytnego Egiptu.Braliśmy udział w mumifikacji faraona,,Natana ".
       Lekcje są jeszcze ciekawsze, kiedy możemy wykorzystać wszystkie dostępne w naszej szkole pomoce dydaktyczne. Tablica multimedialna, atlasy, mapy, rekwizyty narządów ludzkich, farby, stroje to tylko niektóre przedmioty, z  których korzystamy na lekcjach historii. MAŁA SZKOŁA, WIELKIE MOŻLIWOŚCI.