Aktualności

     • PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

     • W ramach projektu czytelniczego PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ uczennice z klasy 7 i 8 odwiedziły przedszkolaki w celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych 🙂 

     • I Dzień Wiosny

     • 21 marca za nami! To był aktywny dzień Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach związanych z Pierwszym Dniem Wiosny Wspólnie z wychowawcami wykonali Marzanny, następnie wzięli udział w pochodzie, podczas, którego gromkimi okrzykami żegnali Panią Zimę i witali Wiosnę Odbył się, także konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się Marzanna z grupy przedszkolnej. W tym dniu pamiętaliśmy, także o osobach z Zespołem Downa. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu wzbogacenie wiedzy na temat Zespołu Downa oraz kształtowanie tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Na znak solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach NIE DO PARY.

     • GRY PLANSZOWE

     • Wczoraj na zajęciach uczniowie z klasy VI i VII tworzyli gry planszowe, w które później grali ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy IV i V. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Zachęcamy do tworzenia własnych gier, rozwijania wyobraźni i kreatywności! To dobry pomysł na wspólne rodzinne spędzanie wolnego czasu !

     • Konkurs fotograficzny "Wędrówki po Ziemi Niemodlińskiej"

     • Brawa dla uczniów z naszej szkoły , którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Wędrówki po Ziemi Niemodlińskiej”.

      l miejsce zajął Filip Pawlak - Pałac w Krasnej Górze .

      II miejsce Maja Sądecka - Bieliczówka w Roszkowicach.

      Wyróżnienie Bartłomiej Pawlak - Pałac w Krasnej Górze

      Wyróżnienie Lena Rapp - Jastrzębia Skała w Krasnej Górze. Jeszcze gratulujemy młodym fotografom.

     • Konkurs "Moja mała ojczyzna "

     • Zakończył się szkolny konkurs "Moja mała ojczyzna ", którego celem była

      – próba wyrażenia przez uczestników konkursu własnego stosunku do ,,małych ojczyzn” – rodzinnego domu, miejsca zamieszkania, regionu,

      – bliższe poznanie własnego otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem wartości dziedzictwa kulturowego ( zabytki, miejsca pamięci, lokalne tradycje i obyczaje itp.). Pierwsze miejsce zajęła Natalia Pawlus. Drugie miejsce Naomi Maciejewska. Trzecie miejsce Michał Staś. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Otwarty w Naszej Szkole

     • 9.03 zaprezentowaliśmy naszą szkołę kandydatom do klasy I wraz z rodzicami na Drzwiach Otwartych.

       

      Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji- przedstawienie „Mały książę ” ,w wykonaniu uczniów klas 1-3, zabawy taneczne przygotowane przez nasz oddział przedszkolny oraz występ zespołu,, Rożek". Na naszych gości czekało także zwiedzanie szkoły i ciekawe zajęcia na każdym,, stoisku" . Pokazy robotów, zajęcia plastyczne, zajęcia z wykorzystaniem tabletów, ćwiczenia z jogi dla początkujących oraz kącik polonistyczny. Można było również wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej foto budce z okazji 25-lecia naszego zespołu tanecznego.

      Rodzice zapoznali się z prezentacją na temat szkoły, mieli możliwość rozmowy z dyrekcją i nauczycielami. Bardzo dziękuję za przybycie i serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

      Mała szkoła , wielkie możliwości.

     • Rogowskie Asy

     • ROGOWSKIE ASY 2023

      „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz”. -Pele

      Witam wszystkich na uroczystości „ROGOWSKIE ASY 2023”.- tymi słowami 9 lutego br. uroczystość podsumowującą I semestr roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęły prowadzące Natalia i Nadia.

      Impreza ta była wyjątkowa, a dlaczego?

      Po pierwsze: zostali wyróżnieni najlepsi z najlepszych i mogliśmy na scenie ujrzeć wiele talentów z różnych dziedzin życia szkolnego i nie tylko.

      Po drugie: w tak ważnym dla uczniów dniu towarzyszyły im najbliższe osoby.

      Wszystkich zgromadzonych powitała również Dyrektor Szkoły- Pani Agnieszka Wrzodek-Bednarczyk

      Po obejrzeniu filmu „Podsumowanie I semestru” rozpoczęła się gala wręczania Asów.

      Wyróżnienia uczniowie otrzymywali w wielu kategoriach, zarówno indywidualnych jak i zespołowych.

      Na środek wychodzi zwycięzcy w kat, ASY NAUKI, OMNIBUS, J.POLSKI, MATEMATYK, FIZYK, PROGRAMISTA, PLASTYK, MUZYK, SPORTOWCY, FAIR PLAY, SAVOIR-VIVRE, CZYTELNICY, PISARZ, SPACEROWICZE, PHO3NIXSIAKI, ZŁOTA,SREBNA,BRĄZOWA KLASA, FREKWENCJA-SUPER OBECNI, OBECNI, TANIEC.

      Pomiędzy kategoriami mogliśmy podziwiać liczne talenty naszych uczniów oraz obejrzeć występy zespołu tanecznego, „Rożek”, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

      PAMIĘTAJ „Nigdy nie przestawaj marzyć, nigdy nie przestawaj wierzyć, nigdy się nie poddawaj, nigdy nie przestawaj próbować i nigdy nie przestawaj się uczyć” (Roy T. Bennett, Światło w sercu)., bo “Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia…” – tymi słowami kończyły imprezę nasze prowadzące.

      Gratulujemy wyróżnionym i ich rodzicom,

      Dziękujemy wszystkim , którzy pomagali w przygotowaniach uroczystości.

       

     • Konkurs Recytatorski „Miłość jest wśród nas".

     • W Ośrodku Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej, w dniu 8 lutego br. o godzinie 9.30, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Miłość jest wśród nas". Patronat honorowy nad konkursem objęła burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz. Uczestnicy konkursu zmagali się dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 4-6 i 7-8. Każdy prezentował jeden utwór o tematyce związanej z uczuciami, miłością, zakochaniem. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic :Lenka Rapp, Lenka Kałwa, Zuzia Gągorowska, Natalia Pawlus, Nadia Żurek. Dwie uczennice otrzymały wyróżnienie: Lenka Rapp w kategorii klasy 4-6 oraz Lenka Kałwa w kategorii klasy 7-8.

     • Bal karnawałowy

     • Dnia 01.lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas 0 -4 przygotowali piękne stroje karnawałowe i tańczyli w rytmie ulubionych piosenek . Było bardzo wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji.

     • Nowe ceny obiadów

     •  

      ​​​​​​​

      INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW W SZKOLE I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      Informujemy, że od dnia 1 lutego 2023r. zmienia się cena obiadu w szkole.

      Koszt obiadu dwudaniowego ucznia w szkole z kompotem wynosić będzie 13 zł.

      Koszt obiadu dwudaniowego ucznia w oddziale przedszkolnym będzie wynosić 10,50 zł.

      Zasady korzystania z posiłków w szkole:

      Od 1 września 2022 r. nie ma możliwości kupienia pojedynczych obiadów. Obiady można wykupić tylko na cały miesiąc do dnia 12 każdego miesiąca przelewem, bądź w placówce szkolnej.

      Wpłaty dokonujemy na nr konta:

      44 1020 3668 0000 5402 0511 6217, bądź w szkole w okienku stołówki.

      W przypadku rezygnacji korzystania z tej formy dożywiania dzieci, rodzice proszeni są o wysłanie SMS na nr telefonu Pani Wiesławy Toczko: 507085058.

      Przypominamy prośbę Pani Wiesławy Toczko dotyczącą zgłaszania do godz.8.00 rano w pierwszym dniu nieobecności dziecka na posiłkach /tylko za pomocą SMS'a na nr tel.507 085 058, bez połączeń/ w celu odpisania tych dni w kolejnym miesiącu.

      Telefon kontaktowy w sprawie zapisów i bieżących informacji dostępny jest w godzinach od 8.00 do 14.00: Wiesława Toczko 507 085 058.

    • Pożegnanie pani dyrektor Jolanty Włoch
     • Pożegnanie pani dyrektor Jolanty Włoch

     • „Ile razem dróg przebytych

      Ile ścieżek przedeptanych

      Ile w trudzie nieustannym

      Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń…”

      A my chcielibyśmy wszystkie te chwile …..”

      ocalić od zapomnienia”.

      Słowa piosenki „Ocalić od zapomnienie” Marka Grechuty przywołujemy dzisiaj nie bez przyczyny. Ten dzień przejdzie do historii szkoły jako dzień pożegnania odchodzącej na zasłużoną emeryturę naszej Pani Dyrektor Jolanty Włoch, która w Szkole Podstawowej w Rogach pracowała najpierw jako nauczyciel a od roku 1998 piastowała stanowisko dyrektora. Jesteśmy przekonani, że był to czas intensywnego rozwoju szkoły i jej unowocześniania. Dzięki staraniom i zaangażowaniu Pani Dyrektor powstało wiele inicjatyw, które na stałe wpisują się w tradycję szkolną

      Szanowna Pani Dyrektor,

      dziękujemy za dokonania, którymi zapisała się Pani na trwałe w historii tej szkoły oraz w pamięci nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców

      Pani Dyrektor, jesteśmy wdzięczni, za trud, jaki codziennie wkładała Pani w to, by nasza szkoła była coraz lepsza, coraz nowocześniejsza i coraz piękniejsza.

      W imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników dziękujemy za pełnienie odpowiedzialnej funkcji dyrektora. Bycie dyrektorem to nie tylko codzienne obowiązki, ale też powołanie. Dyrektor to nauczyciel, ale również menager, lider, dobry gospodarz, dyplomata. Doświadczenie zawodowe i cechy osobowościowe sprawiły, że Pani wypełniła te role. Pani to wszystko udało się połączyć.

     • Dzień Śpiocha

     • Samorząd Uczniowski ogłosił 18 stycznia Dniem Śpiocha i poprosił wszystkich uczniów o przyłączenie się do obchodów poprzez przyniesienie przytulanek, poduszek, założenie kapci czy też piżam