Aktualności

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Dziś tj 15.06.2023 r. w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Na potrzeby egzaminu zostało zbudowane specjalne „miasteczko” , aby dokładnie sprawdzić umiejętności przyszłych rowerzystów. Przy egzaminie obecni byli również panowie policjanci, którzy przed egzaminem udzieli kilku ważnych wskazówek, jak również oceniali umiejętności naszych uczniów. Wszyscy uczniowie zdali egzamin. Warto również nadmienić, iż goście byli pod wrażeniem jak profesjonalnie Nasza szkoła podchodzi do egzaminu na kartę rowerową .

      Po egzaminie panowie policjanci przypomnieli zasady jak bezpiecznie spędzić wakacje.

      Tradycje odbył się konkurs „Mistrz kierownicy”.

      Pierwsze miejsce zajął Dawid Węgrzyn z klasy VIII. Drugie miejsce zajęły ex aequo Julia Tarasiuk i Hania Krząstek z klasy IV

      Trzecie miejsce zajął Wojciech Mielnik z klasy III. Gratulujemy

     • Wakacje w przedszkolu

     • Podczas wakacji przedszkole pracuje od 29 czerwca do 16 lipca oraz od 21 sierpnia do 1 września. 

      Zgłoszenia u wychowawcy grupy ( można zapisać dziecko na poszczególne tygodnie). 

      Dojazd dzieci do przedszkola we własnym zakresie.

     • Piknik Rodzinny 03.06.2023

     • W, dniu dzisiejszym tj.3.06 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Mamy i Taty .Organizatorzy zafundowali jego uczestnikom sporo atrakcji: malowanie twarzy , warkoczyki, tatuaże, zajęcia plastyczne i sportowe. Nie zabrakło też dmuchańca.Obfity bufet cieszył się sporym zainteresowaniem.

      Pogoda dopisała, a chętnych do skorzystania z przygotowanych atrakcji nie brakowało. Przez pięć godzin dzieci i dorośli bawili się świetnie. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za pomoc. "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

      Janusz Korczak

     • 8 Międzyszkolnym Konkursie Recytatorki Poezji ks. Jana Twardowskiego

     • Dziś tj. 02.06.2023 nasi uczniowie Emilka Grycan, Jakub Skrzypa, Lenka Twardowska, Lena Rapp oraz Lena Kałwa reprezentowali naszą szkołę w 8 Międzyszkolnym Konkursie Recytatorki Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Zespół Szkół w Niemodlinie. Poziom konkurs był niezwykle wyskoki, dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że Jakub Skrzypa zajął III miejsce w kategorii klas 1-3.

     • Dzień Dziecka

     •  

      01.06.2023 w Dniu Dziecka na terenie naszej szkoły odbył się piknik pod hasłem "Żyj smacznie i zdrowo". Uczniowie wzięli udział w konkursie kulinarnym i przygotowali przepyszne i zdrowe kanapki. Z owoców zrobili soki i koktajle. Pozostała część dnia upłynęła na wspólnych grach i zabawach. 😃

     • XIV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI MARCINA MAKUCHA

     • 16.05.2023 r. (wtorek) dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. W kategorii klas IV-VI Maciej Kałwa zajął III miejsce. W kategorii klas VII-VIII Filip Pawlak zajął II miejsce. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • "Moja mała ojczyzna"

     • W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Moja mała ojczyzna", nasi uczniowie mają możliwość zapoznania się z miejscowością, w której mieszkają oraz jej okolicami.

     • II Konkurs Polska Tańcem i Pieśnią Malowana

     • 28.04.2023 roku, po raz drugi w Naszej szkole odbył się konkurs „Polska pieśnią i tańcem malowana”.

       

      W jury naszego konkursu zasiadły :

      Pani Jolanta Włoch- wieloletnia dyrektor naszej szkoły, która jak nikt inny potrafiła "zaszczepić" szacunek do historii .

      Pani Bożena Gala-Jagi ; nauczyciel naszej szkoły, wieloletnia trenerka zespołu tanecznego „Rożek”, znakomity sportowiec.

      Pani Karolina Lukoszek- instruktorka sekcji tanecznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.

      W konkursie „Polska tańcem malowana” zwyciężył zespół przedszkolny „Dinolandia” z Niemodlina . #dinolandia

      II miejsce powędrowało do : „Pszczółek "z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach oraz „Tygrysków ” z Przedszkola Publicznego 2 w Niemodlinie.

      III miejsce zajęły przedszkolaki „Plastusie” z Przedszkola im. Marii Kownackiej w Graczach.

      w kategorii „Polska śpiewem malowana”: I miejsce zajęły uczennice: Emilia Grycan, Liliana Równicka oraz Lena Twardowska, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach, w piosence "Jest takie miejsce- Polska".

      II miejsce zajęła Wiktoria Kielich w utworze „ Białe róże ” , z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego.

      III miejsce zajęły: Julia i Estera Tarasiuk, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach.

      Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gągorowska, w piosence "Ojczyzno ma" ,ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach

      Pragniemy podziękować sponsorom naszego konkursu:

      Garden Kwarc, #gardenkwarc

      Agroas , #AgroAs

      Józef Lelek.

      Dziękujemy także rodzicom naszej szkoły za przepyszne babeczki.

     • NIEBIESKIE IGRZYSKA 💙

     • Każdy może być sportowcem! Każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

     • "Przygoda z książką"

     • Za nami dwa konkursy w ramach projektu czytelniczego "Przygoda z książką". Dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy, natomiast uczniowie z klas starszych w piękny sposób przybliżyli nam twórczość Wisławy Szymborskiej.
     • Akcja "Żonkile" 2023

     • Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

     • WIELKANOCNE WIERSZYKOWANIE

     • WIELKANOCNE WIERSZYKOWANIE

      W dniu 04.04.2023r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs "Wielkanocne Wierszykowanie". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VIII. Najliczniej wystąpiły dzieci z przedszkola, które zaprezentowały wiersze w adekwatnych strojach oraz z atrybutami o tematyce wielkanocnej i wiosennej. Wszyscy uczestnicy starannie dobrali tematykę wierszy, która odzwierciedliła nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jury po konsultacjach wyłoniło laureatów z każdej kategorii wiekowej. Na koniec zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Natomiast wszyscy pozostali biorący udział w konkursie zostali poczęstowani słodkościami.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - to święto, które obchodzimy corocznie 2 kwietnia. Głównym celem tego dnia jest podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji dzisiaj w naszej szkole na znak solidarności z osobami z tym zaburzeniem - dominował wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli kolor NIEBIESKI. Na szkolnym korytarzu już w zeszłym tygodniu pojawiła się gazetka z ważnymi informacjami na ów temat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dzięki, którym mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat autyzmu, ponadto uczestniczyli w różnych zabawach sensorycznych, które wzbudziły duże zainteresowanie.

     • Szkolenie "Uzależnienie od mediów społecznościowych"

     • Wczoraj w naszej szkole odbyło się szkolenie dotyczące "Uzależnienia od mediów społecznościowych. W szkoleniu wzięli udział rodzice naszych uczniów. Podczas spotkania został poruszony m.in. temat dotyczący syndromu zespołu odstawienia.