Aktualności

     • XIV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI MARCINA MAKUCHA

     • 16.05.2023 r. (wtorek) dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. W kategorii klas IV-VI Maciej Kałwa zajął III miejsce. W kategorii klas VII-VIII Filip Pawlak zajął II miejsce. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • "Moja mała ojczyzna"

     • W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Moja mała ojczyzna", nasi uczniowie mają możliwość zapoznania się z miejscowością, w której mieszkają oraz jej okolicami.

     • II Konkurs Polska Tańcem i Pieśnią Malowana

     • 28.04.2023 roku, po raz drugi w Naszej szkole odbył się konkurs „Polska pieśnią i tańcem malowana”.

       

      W jury naszego konkursu zasiadły :

      Pani Jolanta Włoch- wieloletnia dyrektor naszej szkoły, która jak nikt inny potrafiła "zaszczepić" szacunek do historii .

      Pani Bożena Gala-Jagi ; nauczyciel naszej szkoły, wieloletnia trenerka zespołu tanecznego „Rożek”, znakomity sportowiec.

      Pani Karolina Lukoszek- instruktorka sekcji tanecznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.

      W konkursie „Polska tańcem malowana” zwyciężył zespół przedszkolny „Dinolandia” z Niemodlina . #dinolandia

      II miejsce powędrowało do : „Pszczółek "z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach oraz „Tygrysków ” z Przedszkola Publicznego 2 w Niemodlinie.

      III miejsce zajęły przedszkolaki „Plastusie” z Przedszkola im. Marii Kownackiej w Graczach.

      w kategorii „Polska śpiewem malowana”: I miejsce zajęły uczennice: Emilia Grycan, Liliana Równicka oraz Lena Twardowska, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach, w piosence "Jest takie miejsce- Polska".

      II miejsce zajęła Wiktoria Kielich w utworze „ Białe róże ” , z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego.

      III miejsce zajęły: Julia i Estera Tarasiuk, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach.

      Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gągorowska, w piosence "Ojczyzno ma" ,ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach

      Pragniemy podziękować sponsorom naszego konkursu:

      Garden Kwarc, #gardenkwarc

      Agroas , #AgroAs

      Józef Lelek.

      Dziękujemy także rodzicom naszej szkoły za przepyszne babeczki.

     • NIEBIESKIE IGRZYSKA 💙

     • Każdy może być sportowcem! Każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

     • "Przygoda z książką"

     • Za nami dwa konkursy w ramach projektu czytelniczego "Przygoda z książką". Dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy, natomiast uczniowie z klas starszych w piękny sposób przybliżyli nam twórczość Wisławy Szymborskiej.
     • Akcja "Żonkile" 2023

     • Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

     • WIELKANOCNE WIERSZYKOWANIE

     • WIELKANOCNE WIERSZYKOWANIE

      W dniu 04.04.2023r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs "Wielkanocne Wierszykowanie". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VIII. Najliczniej wystąpiły dzieci z przedszkola, które zaprezentowały wiersze w adekwatnych strojach oraz z atrybutami o tematyce wielkanocnej i wiosennej. Wszyscy uczestnicy starannie dobrali tematykę wierszy, która odzwierciedliła nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jury po konsultacjach wyłoniło laureatów z każdej kategorii wiekowej. Na koniec zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Natomiast wszyscy pozostali biorący udział w konkursie zostali poczęstowani słodkościami.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - to święto, które obchodzimy corocznie 2 kwietnia. Głównym celem tego dnia jest podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji dzisiaj w naszej szkole na znak solidarności z osobami z tym zaburzeniem - dominował wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli kolor NIEBIESKI. Na szkolnym korytarzu już w zeszłym tygodniu pojawiła się gazetka z ważnymi informacjami na ów temat. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dzięki, którym mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat autyzmu, ponadto uczestniczyli w różnych zabawach sensorycznych, które wzbudziły duże zainteresowanie.

     • Szkolenie "Uzależnienie od mediów społecznościowych"

     • Wczoraj w naszej szkole odbyło się szkolenie dotyczące "Uzależnienia od mediów społecznościowych. W szkoleniu wzięli udział rodzice naszych uczniów. Podczas spotkania został poruszony m.in. temat dotyczący syndromu zespołu odstawienia.   

     • Zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa

     • 28.03.2023r. klasy 7 i 8 w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach dotyczących strzelectwa, obsługi i przede wszystkim bezpiecznego zachowania na strzelnicy . Dziękujemy pani Natalii Sapeta oraz Rafałowi Sapeta z Klubu Strzeleckiego Huzar LOK Opole za przeprowadzenie zajęć.

     • Projekt Bakcyl - Bankowcy dla edukacji

     • Klasa 8 i 7 wzieła udział w zajęciach  w ramach projektu Bakcyl. 

      Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

     • Zajęcia otwarte dla przyszłych pierwszaków

     • Dziś odbyły się pierwsze z cyklu zajęć otwartych dla naszych przyszłych pierwszaków.

      Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali wielkanocne koszyczki oraz  rysunek wiosenny. Uczyli się również korzystania z tablicy interaktywnej. Już niedługo następne zajęcia, na które zapraszamy.

     • Projekt Leśne opowieści

     • „Leśne opowieści” to tytuł edycji przeprowadzonej z klasami 1-3 w  ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”.
      Uczniom podczas prezentacji została pokazana  warstwowa budowa lasu. Podczas zajęć dzieci poszerzyły wiedzę o mieszkańcach lasu, ich wyglądzie, charakterystycznych cech i warunkach w jakich żyją oraz odżywiają się.  Ukazane zostały również ich nawyki takie jak zdobywanie pokarmu i funkcjonowanie w środowisku leśnym. Uczniowie poznali kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach. Drzewa zostały
      przedstawione w bardzo dokładnym opisie. Dzięki czemu dzieci mogły zapamiętać ich nazwy oraz wygląd. 
      Uczniowie poznali pięć podstawowych zasad które należy przestrzegać w lesie aby las
      przetrwał.  
      Na zakończenie i podsumowanie lekcji klasy wykonały pracę plastyczną i karty
      pracy.  Po zakończeniu zadań każdy uczestnik otrzymała dyplom za udział w programie.
      Uczniowie otrzymali również zadania plastyczne do wykonania wspólnie z rodzicami w
      domu pt. „Las i jego mieszkańcy”

     • "Przygoda z książką"

     • W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, w związku z tym świętem uczennice z klasy 7 przygotowały w ramach projektu czytelniczego "Przygoda z książką" krótki teatrzyk kukiełkowy "Na straganie" skierowany do najmłodszych uczniów Naszej Szkoły. Taka inicjatywa bardzo spodobała się odbiorcom, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami 😃