Aktualności

     • IV Konkurs Recytatorski " Wiersze Agnieszki Osieckiej

     • 07.10.2022r. Odbył się IV Konkurs Recytatorski " Wiersze Agnieszki Osieckiej". Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Niemodlinie. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Agnieszki Osieckiej, zainteresowanie młodzieży poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

      W konkursie wzięły udział 4 uczennice Naszej Szkoły: Natalia Pawlus, Nadia Żurek, Zuzanna Gągorowska, Lena Kałwa.

      Każda z uczestniczek zaprezentowała wybrany przez siebie wiersz Agnieszki Osieckiej. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie za swoją interpretację wiersza otrzymała Natalia Pawlus, natomiast w kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gągoroska.

      Serdecznie Gratulujemy.

     • Kolorowy tydzień w naszej szkole

     • Kolorowy tydzień w naszej szkole !!

      Każdego dnia w szkole ma dominować jeden kolor. Włóż jakiś kolorowy element garderoby, apaszkę, czapkę itp. i przyłącz się! Kolory potrafią odgrywać ważną rolę w życiu człowieka.

      Poniedziałek 17.10- zielony- chcielibyśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej, że należy dbać o naszą planetę-

      Wtorek 18.10- czerwony- Czerwień kojarzy się z miłością i pasją. Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Do najważniejszych symbolizowanych przez nią cech należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, ciepło i wrażliwość.

      Środa 19.10- niebieski- jest to kolor przyjaźni. A podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Jeśli kwiat zostanie wykonany własnoręcznie znaczenie tego gestu wzrasta jeszcze bardziej więc zachęcamy do ich wykonania

      Czwartek 20.10- różowy- przyjaźni i ciepła. Bywa symbolem uniwersalnego szczęścia.

      Piątek 21.10- czarny-utożsamiany czerń z czymś stałym. To uniwersalny symbol kanonów, wyraz klasy i elegancji. Przywodzi na myśl tajemnicę, bo w czerni nic nie widzimy. To, co się w niej kryje, jest dla nas zagadką.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka klas 4 - 6

     • „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Rogach, to  już tradycja.

      Tym razem uczniowie klas IV-VI korzystając ze słonecznej pogody, wraz w wychowawcami miło spędzili czas na świeżym powietrzu. W oczekiwaniu na pyszne pieczone kiełbasi i  ziemniaki,  nasi uczniowie brali udział w różnych konkurencjach  sportowych i zabawach edukacyjnych. Wspólne rozgrywki  badmintona były świetną okazją do integracji klasowej,  a także  propagowaniem zdrowego stylu życia. Na koniec odbyła się degustacja pieczonych ziemniaków.

       

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • W słoneczny poranek 7 października 2022 r. na placu szkolnym ułożony został stos drewna. Był to znak rozpoczęcia obchodów „Święta pieczonego ziemniaka”. W imprezie wzięły udział klasy pierwsza, druga i trzecia. Spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni.Uczestnicy sadzili i zbierali kartofelki, brali udział w wyścigu z ziemniakiem na łyżce. Najwięcej zabawy i śmiechu dostarczyła konkurencja ,,sadzenie ziemniaka” .Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych kiełbasek oraz ziemniaków pieczonych w ognisku, nad którymi dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”.

     • XII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Juz po raz  dziesiąty został  w szkole zorganizowany Dzień Tabliczki Mnożenia.

      Mistrzami Tabliczki w roku szkolnym 2022/2023 w poszczególnych kategoriach

      młodsza  klasy 3 - 5

      1. Hanna Krząstek

      2. Maja Sądecka

      3. Nadia Zaucha

      starsza klasy 6 - 8

      1. Lena Kałwa

      2. Jakub Mielnik

      3.  Maksymilian Hoheisel

      Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Estera Tarasiuk z klasy 3

      Wszystkim GRATULUJEMY 

      Medale zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D, która została zakupiona w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości

      Konkurs polegał na rozwiązaniu jaik największej liczby przykładów w ciągu 2 minut oraz dodatkowe punkty uczniow otrzymywali za zadania wykonane w ramach przygotowań (karty pracy).

      Również w szkole odbywała się kontrola umiejętnośc TM na przerwach, patrole uczniów za poprawne odpowiedzi nagradzały uczniów cukierkiem.

     • Konkursy na 60 lecie szkoły

     • DRODZY RODZCE, UCZNIOWIE

      Jak zapewne wiecie, Rogowska Szkoła w tym roku obchodzi jubileusz 60 – lecia.

      To niesamowite, że mija już kolejny rok w szkolnym kalendarzu!

      Czas, który przetrwała nasza społeczność, jest ogromny i właśnie z tego względu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursach tematycznych.

       

      1. Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa na 60-lecie szkoły – klasy 0-III

      - wykonanie pocztówki  z okazji 60-tych urodzin naszej szkoły na kartce formatu A-5

      1. Konkurs filmowy „Życzenia z okazji 60-tych urodzin szkoły” – klasy IV-VIII

      - nagranie krótkiego filmu –długość 1 min z oryginalnymi życzeniami  z okazji 60-tych urodzin szkoły”

      1. Konkurs zespołowy międzyklasowy  na film, prezentację „Historia pewnej klasy”

      - zespołowe wykonanie filmu, prezentacji multimedialnej ukazującej historię Waszej klasy.

      Prace do konkursu nr 1 i  nr 2 oddajemy do 13 października 2022 r. do biblioteki

      A prace  do konkursu nr 3 do 10 grudnia 2022 r.

      Dla wykonawców najciekawszych prac przewidziane nagrody

     • Parada Karpionalia

     • Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w pierwszej Niemodlińskiej Paradzie Książęcych Skarbów ,, Karpionalia". Stroje nawiązywały do kulturowego dziedzictwa naszej ziemi niemodlinskiej, dlatego też nie mogło zabraknąć 🤴 oraz 🐟.

     • Biesiada Poezji Jesiennej

     • W piątek 30 września po raz kolejny odbyła się w naszej szkole Biesiada Poezji Jesiennej, podczas której nauczyciele i pracownicy szkoły czytali uczniom wiersze o tematyce jesiennej. Nie zabrakło pięknej dekoracji, strojów oraz atrybutów jesiennych.

     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to wyjątkowe święto w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci wybrały się na grę terenową "W poszukiwaniu żywiołów". Zadań było co nie miara, dla starszych i młodszych. Trzeba było w ziemi posadzić nasionko, trafić do celu wodnymi pociskami, zbudować zamek lekki jak piórko i ujarzmić ogień układając stos ogniskowy🔥🌊🌬️🪨. Na koniec przedszkolaki znalazły skarb: super medale 🏅 i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To nietypowe święto ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

      Czasem wystarczy zacząć od kropki

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Dziś obyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. W tym roku jest to wyjątkowa inauguracja, gdyż nasza szkoła obchodzi 60 lat istnienia.

      Dziś również obyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

     • Ważne !!

     • Nowy rok szkolny 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami 👣. Mamy dla Państwa, kilka ważnych informacji: stawka za obiady wynosi 10zl dla oddziału przedszkolnego, natomiast dla uczniów SP Rogi 12 zł. Wszelkie informacje dotyczące obiadów pod nr tel. 507085058 🍲🍝. Nasza świetlica szkolna, będzie czekała na państwa pociechy już od godziny 6.30-8.00 oraz po zajęciach lekcyjnych, aż do godziny 16.30.Zapraszamy na gry i zabawy ruchowe, edukacyjne, pomożemy w pracach domowych 🏸🤾.Rozkład jazdy autobusu 🚌 szkolnego obowiązuje, z poprzedniego roku szkolnego . MAŁA SZKOŁA,WIELKIE MOŻLIWOŚCI.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • „I kiedy przyjdzie w drogę iść,

      a drogi  nie przetarte,

      wychodząc nie ryglujcie drzwi,

      zostawcie je otwarte.”-

      to hasło jakie przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 klasy VIII.

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach ,było okazją do pożegnania wszystkich uczniów, którzy już od września będą uczyć się w wybranych szkołach ponadpodstawowych .

       

      Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z paskiem i nagrody w postaci książek. Były też listy gratulacyjne dla rodziców i statuetka dla uczennicy Zuzanny Dery, która wyróżniała się osiągnięciami.

      Nie zabrakło także muzycznej niespodzianki oraz występu zespołu Rożek.

      Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

     • Wycieczka przedszkolaków

     • Dzień przed zakończeniem roku szkolnego przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zamku w Niemodlinie.

      Ach, jak cudownie było odpocząć od upału w zamkowych murach i tam właśnie być pasowanym na rycerza i damę dworu. Dzieci miały dużo swobody. Mogły beztrosko biegać po ścieżkach okalających budowlę i karmić daniele. Cudownie jest odkrywać uroki historii