• Parada Karpionalia

• Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w pierwszej Niemodlińskiej Paradzie Książęcych Skarbów ,, Karpionalia". Stroje nawiązywały do kulturowego dziedzictwa naszej ziemi niemodlinskiej, dlatego też nie mogło zabraknąć 🤴 oraz 🐟.

• Biesiada Poezji Jesiennej

• W piątek 30 września po raz kolejny odbyła się w naszej szkole Biesiada Poezji Jesiennej, podczas której nauczyciele i pracownicy szkoły czytali uczniom wiersze o tematyce jesiennej. Nie zabrakło pięknej dekoracji, strojów oraz atrybutów jesiennych.

• Dzień Przedszkolaka

• Dzień Przedszkolaka to wyjątkowe święto w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci wybrały się na grę terenową "W poszukiwaniu żywiołów". Zadań było co nie miara, dla starszych i młodszych. Trzeba było w ziemi posadzić nasionko, trafić do celu wodnymi pociskami, zbudować zamek lekki jak piórko i ujarzmić ogień układając stos ogniskowy🔥🌊🌬️🪨. Na koniec przedszkolaki znalazły skarb: super medale 🏅 i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To nietypowe święto ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Dziś obyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. W tym roku jest to wyjątkowa inauguracja, gdyż nasza szkoła obchodzi 60 lat istnienia.

Dziś również obyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

• Ważne !!

• Nowy rok szkolny 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami 👣. Mamy dla Państwa, kilka ważnych informacji: stawka za obiady wynosi 10zl dla oddziału przedszkolnego, natomiast dla uczniów SP Rogi 12 zł. Wszelkie informacje dotyczące obiadów pod nr tel. 507085058 🍲🍝. Nasza świetlica szkolna, będzie czekała na państwa pociechy już od godziny 6.30-8.00 oraz po zajęciach lekcyjnych, aż do godziny 16.30.Zapraszamy na gry i zabawy ruchowe, edukacyjne, pomożemy w pracach domowych 🏸🤾.Rozkład jazdy autobusu 🚌 szkolnego obowiązuje, z poprzedniego roku szkolnego . MAŁA SZKOŁA,WIELKIE MOŻLIWOŚCI.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• „I kiedy przyjdzie w drogę iść,

a drogi  nie przetarte,

wychodząc nie ryglujcie drzwi,

zostawcie je otwarte.”-

to hasło jakie przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 klasy VIII.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach ,było okazją do pożegnania wszystkich uczniów, którzy już od września będą uczyć się w wybranych szkołach ponadpodstawowych .

Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z paskiem i nagrody w postaci książek. Były też listy gratulacyjne dla rodziców i statuetka dla uczennicy Zuzanny Dery, która wyróżniała się osiągnięciami.

Nie zabrakło także muzycznej niespodzianki oraz występu zespołu Rożek.

Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• Wycieczka przedszkolaków

• Dzień przed zakończeniem roku szkolnego przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zamku w Niemodlinie.

Ach, jak cudownie było odpocząć od upału w zamkowych murach i tam właśnie być pasowanym na rycerza i damę dworu. Dzieci miały dużo swobody. Mogły beztrosko biegać po ścieżkach okalających budowlę i karmić daniele. Cudownie jest odkrywać uroki historii

• Egzamin na kartę rowerową 2022

• Konkurs Mistrz kierownicy

Dziś nadszedł wreszcie wyczekiwany moment wśród naszych uczniów, a mianowicie egzamin na kartę rowerową. Przez pandemie nie można było niestety przeprowadzić egzaminu praktycznego i dlategow tym roku,  aż 3 klasy musiały wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze wg przepisów ruchu rowerowego.

Już tradycyjnie, po skończony egzaminie odbył się konkurs Mistrz kierownicy, najlepszymi okazali się Natalia Pawlus i Dawid Węgrzyn. Gratulujemy

• Rajd klas 4-5 w okazji Dnia Dziecka

• Klasy 4 i 5 w ramach Dnia Dziecka brały udział w Rajdzie w poszukiwaniu skarbu. Po drodze należało rozwiązać różne zagadki i zdobyć jak najwięcej punktów. Wszyscy w nagrodę dostali po słodkim upominkuKlasy 4 i 5 w ramach Dnia Dziecka brały udział w Rajdzie w poszukiwaniu skarbu. Po drodze należało rozwiązać różne zagadki i zdobyć jak najwięcej punktów. Wszyscy w nagrodę dostali po słodkim upominku