Aktualności

          • Dzień Śpiocha

          • W środę 18.01.2023 w naszej szkole obchodzony będzie "Dzień Śpiocha" , dzieci w ten dzień przychodzą ubrane do szkoły w piżamę.

        • Wieczór Wigilijny - Tadeusze 2022
          • Wieczór Wigilijny - Tadeusze 2022

          • Tegoroczny Wieczór Wigilijny połączony z 60. jubileuszem szkoły i Galą wręczania statuetki "Tadeusz 2022" już za nami. 

            Tradycyjnie przed rodzinnymi świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w szkole, aby przekazać sobie życzenia.

            Tego wieczoru było z nami wielu znamienitych gości; rodzice, sąsiedzi, laureaci statuetki Tadeusza, pracownicy, emeryci, uczniowie i przyjaciele szkoły.

            Gościliśmy w progach naszej szkoły Pana Sławomira Kłosowskiego - Wojewodę Opolskiego, Pana Marcina Oszańcę – dyrektora departamentu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Panią Dorotę Koncewicz – burmistrza Niemodlina, Radnych Powiatu Opolskiego oraz Radnych Rady Miejskiej w Niemodlinie wraz z przewodniczącym Panem Bartoszem Wajmanem.

             

            Wśród dźwięku kolęd i pastorałek świąteczny nastrój udzielał się nam wszystkim.

            W tym roku po raz XVII przyznaliśmy statuetkę Tadeusza kolejnym osobom. Od tego roku wprowadziliśmy nieco odmienną formułę naszej Gali wręczania statuetki. Statuetkę w poszczególnych kategoriach wręczali laureaci poprzednich edycji, osoby wielokrotnie nagradzane, sprzyjające szkole i jej środowisku.

            Kategoria I; Osoba wspierająca szkołę w sposób szczególny – statuetkę wręczał Kazimierz Górski radny Powiatu Opolskiego

            1. Maria Wasylik

            2. Krystyna Bandrowska

            3. Stanisława Stanoszek

            4. Zdzisław Wasylik

            Kategoria II; Działalność na rzecz szkoły - statuetkę wręczała Dorota Koncewicz Burmistrz Niemodlina

            1. Tomasz Toruński

            2. Piotr Siołkowski

            Kategoria III; Darczyńca – sponsor – statuetkę wręczał Andrzej Miśta prezes kopalni „Bazalt Gracze”

            1. AGROAS SP. Z O.O. SP.K.

            2. Kamil Równicki

            Honorowy i specjalny „Tadeusz 2022”; Działalność na rzecz szkoły w sposób szczególny - przyznany za całokształt osiągnięć i za lata dobrej, owocnej współpracy. - statuetkę wręczała Bożena Gala – Jagi zastępca dyrektora szkoły

            1. Jolanta Włoch

            „Skoro tak szkoły święto obchodziliśmy, że Jej wyprawialiśmy prawie urodziny, to tradycja dała nam pomysł gotowy i koniecznie być musiał tort urodzinowy!”

            ŻYCZMY zatem tej szkole z okazji jej 60 – tych urodzin, żeby nie ustawała w swoich działaniach i pomysłach przez kolejne lata.

             

             

          • Andrzejki w klasach 1-3

          • Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się i radością tego, co możemy z serca dać innym.

          • Andrzejki szkolne w klasach IV-VIII

          • W 25.11.2022 w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Dla uczniów klas IV-VI została zorganizowana dyskoteka. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez uczniów.

             

             

          • Odchody 11.11 w Niemodlinie

          •  

            Nasz poczet sztandarowy dumnie reprezentował Szkołę Podstawową imienia Tadeusza Kościuszki ,w obchodach upamiętniających 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza Święta celebrowana była w kościele p.w.Wniebowzięcia N.M.P w Niemodlinie. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpiło złożenie wieńców w asyście pocztów sztandarowych przy Pomniku 100-lecia niepodległości.

          • Święto Odzyskania Niepodległości

          • , Niepodległość trudne słowo . Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu. Kto mi wytłumaczy? Tak to słowo bardzo ważne. Jeśli słuchać umiesz To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz" . To właśnie te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości , poświęconej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie potrzeba słów ,aby wyrazić emocje. Zapraszamy do obejrzenia relacji z montażu muzyczno-tanecznego.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek,

          • Dziś w naszej szkole obchodzony były Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w nasi uczniowie przebrali się za ulubione bajkowe postacie. z bajek

            Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

            Odpowiedzialnym za przygotowanie tego wyjątkowego dnia w naszej szkole był Samorząd Szkolny.

             

          • Szkoła Pamięta

          • Palą się znicze...

            Przypominają,

            Że ktoś odchodzi,

            Inni zostają.

            Pośród cmentarzy

            Cichych uliczek

            Jak wierna pamięć -

            Palą się znicze...

            Ryszard Przymus "Znicze"

             

             

            W tym roku szkolnym, po raz kolejny bierzemy udział  w akcji  „Szkoła pamięta ”.

            Nasze znicze zapalamy w miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności:

            - Odwiedziliśmy groby „Piłsudczyków” uczestników wojny o niepodległą Polskę pochowanych na naszym lokalnym cmentarzu.

            -Pamiętamy o grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

            -Udajemy się także do miejsca mordu na żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych w Starym Grodkowie.

             

                   „ SZKOŁA PAMIĘTA”

             

             

             

             

          • Wycieczka do Złotego Stoku i Nysy

          •  W ramach projektu ,, Poznaj Polskę „”,  klasy 4 -8  wraz z wychowawczyniami pojechały na jednodniową wycieczkę do Złotego Stoku. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Złota. Do zwiedzania udostępniono nam  odcinek "Sztolni Gertruda" oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Aby wydostać się na powierzchnię czekała na Nas niezapomniana przejażdżka jedynym w swoim rodzaju „Pomarańczowym Tramwajem”.

            Po zwiedzeniu  Kopalni Złota udaliśmy się do Średniowiecznej Osady Górniczej .  W Osadzie Górniczej natrafiliśmy na pełen  strachów podziemny tunel, który kończył się wizytą w Chacie Kata. Potem udaliśmy się na obiad .

             Kolejną częścią naszej wycieczki był wyjazd do Nysy. Zwiedziliśmy skarbiec św. Jakuba . W jego wnętrzu znajdują się naczynia liturgiczne, lichtarze, rzeźby i wiele innych artefaktów, które od wielu lat znajdowały się w posiadaniu parafii św. Jakuba.

            Ostatnim punktem naszego zwiedzania była Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki, która jest największym obiektem sakralnym w Nysie. Znajdują się tam , nie tylko groby wielu biskupów, ale również barokowe kaplice, wiele rzeźb i obrazów.

             

            Dzień był pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

             

          • Odkrywanie historii

          • W dniu dzisiejszym klasa V udała się w podróż do starożytnego Egiptu.Braliśmy udział w mumifikacji faraona,,Natana ".
             Lekcje są jeszcze ciekawsze, kiedy możemy wykorzystać wszystkie dostępne w naszej szkole pomoce dydaktyczne. Tablica multimedialna, atlasy, mapy, rekwizyty narządów ludzkich, farby, stroje to tylko niektóre przedmioty, z  których korzystamy na lekcjach historii. MAŁA SZKOŁA, WIELKIE MOŻLIWOŚCI.

          • IV Konkurs Recytatorski " Wiersze Agnieszki Osieckiej

          • 07.10.2022r. Odbył się IV Konkurs Recytatorski " Wiersze Agnieszki Osieckiej". Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Niemodlinie. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Agnieszki Osieckiej, zainteresowanie młodzieży poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

            W konkursie wzięły udział 4 uczennice Naszej Szkoły: Natalia Pawlus, Nadia Żurek, Zuzanna Gągorowska, Lena Kałwa.

            Każda z uczestniczek zaprezentowała wybrany przez siebie wiersz Agnieszki Osieckiej. W kategorii klas IV-VI wyróżnienie za swoją interpretację wiersza otrzymała Natalia Pawlus, natomiast w kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gągoroska.

            Serdecznie Gratulujemy.

          • Kolorowy tydzień w naszej szkole

          • Kolorowy tydzień w naszej szkole !!

            Każdego dnia w szkole ma dominować jeden kolor. Włóż jakiś kolorowy element garderoby, apaszkę, czapkę itp. i przyłącz się! Kolory potrafią odgrywać ważną rolę w życiu człowieka.

            Poniedziałek 17.10- zielony- chcielibyśmy przypomnieć całej społeczności szkolnej, że należy dbać o naszą planetę-

            Wtorek 18.10- czerwony- Czerwień kojarzy się z miłością i pasją. Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Do najważniejszych symbolizowanych przez nią cech należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, ciepło i wrażliwość.

            Środa 19.10- niebieski- jest to kolor przyjaźni. A podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Jeśli kwiat zostanie wykonany własnoręcznie znaczenie tego gestu wzrasta jeszcze bardziej więc zachęcamy do ich wykonania

            Czwartek 20.10- różowy- przyjaźni i ciepła. Bywa symbolem uniwersalnego szczęścia.

            Piątek 21.10- czarny-utożsamiany czerń z czymś stałym. To uniwersalny symbol kanonów, wyraz klasy i elegancji. Przywodzi na myśl tajemnicę, bo w czerni nic nie widzimy. To, co się w niej kryje, jest dla nas zagadką.

          • Święto Pieczonego Ziemniaka klas 4 - 6

          • „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Rogach, to  już tradycja.

            Tym razem uczniowie klas IV-VI korzystając ze słonecznej pogody, wraz w wychowawcami miło spędzili czas na świeżym powietrzu. W oczekiwaniu na pyszne pieczone kiełbasi i  ziemniaki,  nasi uczniowie brali udział w różnych konkurencjach  sportowych i zabawach edukacyjnych. Wspólne rozgrywki  badmintona były świetną okazją do integracji klasowej,  a także  propagowaniem zdrowego stylu życia. Na koniec odbyła się degustacja pieczonych ziemniaków.

             

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

          • W słoneczny poranek 7 października 2022 r. na placu szkolnym ułożony został stos drewna. Był to znak rozpoczęcia obchodów „Święta pieczonego ziemniaka”. W imprezie wzięły udział klasy pierwsza, druga i trzecia. Spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni.Uczestnicy sadzili i zbierali kartofelki, brali udział w wyścigu z ziemniakiem na łyżce. Najwięcej zabawy i śmiechu dostarczyła konkurencja ,,sadzenie ziemniaka” .Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych kiełbasek oraz ziemniaków pieczonych w ognisku, nad którymi dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”.

          • XII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Juz po raz  dziesiąty został  w szkole zorganizowany Dzień Tabliczki Mnożenia.

            Mistrzami Tabliczki w roku szkolnym 2022/2023 w poszczególnych kategoriach

            młodsza  klasy 3 - 5

            1. Hanna Krząstek

            2. Maja Sądecka

            3. Nadia Zaucha

            starsza klasy 6 - 8

            1. Lena Kałwa

            2. Jakub Mielnik

            3.  Maksymilian Hoheisel

            Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Estera Tarasiuk z klasy 3

            Wszystkim GRATULUJEMY 

            Medale zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D, która została zakupiona w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości

            Konkurs polegał na rozwiązaniu jaik największej liczby przykładów w ciągu 2 minut oraz dodatkowe punkty uczniow otrzymywali za zadania wykonane w ramach przygotowań (karty pracy).

            Również w szkole odbywała się kontrola umiejętnośc TM na przerwach, patrole uczniów za poprawne odpowiedzi nagradzały uczniów cukierkiem.

          • Konkursy na 60 lecie szkoły

          • DRODZY RODZCE, UCZNIOWIE

            Jak zapewne wiecie, Rogowska Szkoła w tym roku obchodzi jubileusz 60 – lecia.

            To niesamowite, że mija już kolejny rok w szkolnym kalendarzu!

            Czas, który przetrwała nasza społeczność, jest ogromny i właśnie z tego względu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursach tematycznych.

             

            1. Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa na 60-lecie szkoły – klasy 0-III

            - wykonanie pocztówki  z okazji 60-tych urodzin naszej szkoły na kartce formatu A-5

            1. Konkurs filmowy „Życzenia z okazji 60-tych urodzin szkoły” – klasy IV-VIII

            - nagranie krótkiego filmu –długość 1 min z oryginalnymi życzeniami  z okazji 60-tych urodzin szkoły”

            1. Konkurs zespołowy międzyklasowy  na film, prezentację „Historia pewnej klasy”

            - zespołowe wykonanie filmu, prezentacji multimedialnej ukazującej historię Waszej klasy.

            Prace do konkursu nr 1 i  nr 2 oddajemy do 13 października 2022 r. do biblioteki

            A prace  do konkursu nr 3 do 10 grudnia 2022 r.

            Dla wykonawców najciekawszych prac przewidziane nagrody