Aktualności

    • Remonty
     • Remonty

     • W czasie tegorocznych wakacji przeprowadzono remont . W szkole  wyremontowano: hol szkolny, klatkę schodową, salę lekcyjną – klasę pierwszą, oddział przedszkolny. Pomalowano ściany, sufit, drzwi, zniszczone panele zastąpiono estetyczną wykładziną  współgrającą kolorystycznie ze ścianami i umeblowaniem w przedszkolu.

      Składam serdeczne podziękowania Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom, Wolontariuszom z Fundacji Orlen za przekazane środki finansowe oraz ciężką pracę, wszelką pomoc i zaangażowanie przy malowaniu szkolnego holu, korytarza, klatek schodowych, przedszkola wraz z wymianą wykładziny. Państwa  poświęcenie, działanie z myślą o  dobru wspólnym, to z pewnością wzór do naśladowania dla naszych uczniów. Wychodzę z przeświadczenia, że dobro powraca, jeszcze raz z serca.

      DZIĘKUJĘ 💐

      Szczególne podziękowania kieruję w stronę Katarzyny i Leny Rapp za pomoc przy malowaniu przedszkola.

      Darczyńcy: 

      Fundacja Orlen

      Rada Rodziców

      Firma Pietroń Teresa PHU  MIXFARB

      Dominika i Bartosz Franczykowie,

      Leon Hoheisel, Piotr Hoheisel,  

      Anna i Marcin Babiczowie.

     • 11 lipca

     • ,,Nie o zemstę,lecz o pamięć wołają ofiary ".                    

       Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach 80 Rocznicy Ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Kresach Południowo- Wschodnich II Rzeczypospolitej.Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Niemodlinie, następnie na Placu Obrońców Przebraża, odbył się ciąg dalszy uroczystości.Pod pomnikiem złożono wiązanki i zapalono znicze.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • W piątek tj. 23.06.2023 r. zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023, a tym samym pożegnaliśmy uczniów klasy 8. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas Pani Dorota Koncewicz – burmistrz Niemodlina, Pani Małgorzata Kochanek – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Pani Jolanta Włoch – wieloletnia dyrektor szkoły oraz Pan Jan Krzesiński – Radny Powiatu Opolskiego. Nagrodę Najlepszego Absolwenta otrzymał Filip Pawlak. Rodzicom zostały wręczone listy gratulacyjne. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z paskiem i nagrody książkowe. Klasa 7 pożegnała swoich kolegów i koleżanki z klasy 8. Nie zabrakło, także muzycznego występu naszego zespołu Rożek. Wszystkim uczniom, rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ten rok szkolny. Życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu :)

       

     • 21.06.2023

     • Dzisiejszy dzień jest  bardzo ważnym dniem w życiu naszej szkoły, ponieważ odbyło się  uroczyste powitanie nowo wybranego Samorządu Szkolnego oraz asysty nowego Pocztu Sztandarowego.

      Uczniom zostały również wręczone dyplomy za udział w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich oraz rozdano karty rowerowe dla uczniów, którzy zdali egzaminy w tym roku.  

     • Wycieczka do Kopic

     • Wczoraj tj. 20.06.2023 odbyła się wycieczka klasy II do pobliskich Kopic, gdzie uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii prowadzonej przez pana Stanisława Bojarskiego, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieje Pałacu w Kopicach. Następnie uczniowie odbyli spacer po okolicznym parku. Na koniec wszyscy uczestnicy delektowali się kiełbaskami z grilla.

     • Dzień Pustej Klasy

     • 16 czerwca wzięliśmy udział w akcji Dzień Pustej Klasy, tego dnia porzuciliśmy naukę w szkole na rzecz zabaw i nauki w przyrodzie. Wyszliśmy do lasu, na łąkę, skorzystaliśmy z pięknego otoczenia naszej szkoły. Obserwowaliśmy, dotykaliśmy i doświadczaliśmy przyrody wszystkimi zmysłami :)

       

       

       

       

       

     • Wycieczka klas II-VI do Ojcowskiego Parku Narodowego

     • "Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej.” Wczoraj tj. 14.06 odbyła się szkolna wycieczka klas II-VI do Ojcowskiego Parku Narodowego. Choć na miejscu podróżników zastał deszcz, to nie zniechęciło naszych turystów do zwiedzania. Udało się im zobaczyć: Maczugę Herkulesa, Zamek w Piaskowej Skale, Jaskinie Łokietka oraz zwiedzić dioramy w Muzeum Przyrodniczym.

       

       

       

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Dziś tj 15.06.2023 r. w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Na potrzeby egzaminu zostało zbudowane specjalne „miasteczko” , aby dokładnie sprawdzić umiejętności przyszłych rowerzystów. Przy egzaminie obecni byli również panowie policjanci, którzy przed egzaminem udzieli kilku ważnych wskazówek, jak również oceniali umiejętności naszych uczniów. Wszyscy uczniowie zdali egzamin. Warto również nadmienić, iż goście byli pod wrażeniem jak profesjonalnie Nasza szkoła podchodzi do egzaminu na kartę rowerową .

      Po egzaminie panowie policjanci przypomnieli zasady jak bezpiecznie spędzić wakacje.

      Tradycje odbył się konkurs „Mistrz kierownicy”.

      Pierwsze miejsce zajął Dawid Węgrzyn z klasy VIII. Drugie miejsce zajęły ex aequo Julia Tarasiuk i Hania Krząstek z klasy IV

      Trzecie miejsce zajął Wojciech Mielnik z klasy III. Gratulujemy

     • Wakacje w przedszkolu

     • Podczas wakacji przedszkole pracuje od 29 czerwca do 16 lipca oraz od 21 sierpnia do 1 września. 

      Zgłoszenia u wychowawcy grupy ( można zapisać dziecko na poszczególne tygodnie). 

      Dojazd dzieci do przedszkola we własnym zakresie.

     • Piknik Rodzinny 03.06.2023

     • W, dniu dzisiejszym tj.3.06 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Mamy i Taty .Organizatorzy zafundowali jego uczestnikom sporo atrakcji: malowanie twarzy , warkoczyki, tatuaże, zajęcia plastyczne i sportowe. Nie zabrakło też dmuchańca.Obfity bufet cieszył się sporym zainteresowaniem.

      Pogoda dopisała, a chętnych do skorzystania z przygotowanych atrakcji nie brakowało. Przez pięć godzin dzieci i dorośli bawili się świetnie. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za pomoc. "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

      Janusz Korczak

     • 8 Międzyszkolnym Konkursie Recytatorki Poezji ks. Jana Twardowskiego

     • Dziś tj. 02.06.2023 nasi uczniowie Emilka Grycan, Jakub Skrzypa, Lenka Twardowska, Lena Rapp oraz Lena Kałwa reprezentowali naszą szkołę w 8 Międzyszkolnym Konkursie Recytatorki Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Zespół Szkół w Niemodlinie. Poziom konkurs był niezwykle wyskoki, dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że Jakub Skrzypa zajął III miejsce w kategorii klas 1-3.

     • Dzień Dziecka

     •  

      01.06.2023 w Dniu Dziecka na terenie naszej szkoły odbył się piknik pod hasłem "Żyj smacznie i zdrowo". Uczniowie wzięli udział w konkursie kulinarnym i przygotowali przepyszne i zdrowe kanapki. Z owoców zrobili soki i koktajle. Pozostała część dnia upłynęła na wspólnych grach i zabawach. 😃

     • XIV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI MARCINA MAKUCHA

     • 16.05.2023 r. (wtorek) dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. W kategorii klas IV-VI Maciej Kałwa zajął III miejsce. W kategorii klas VII-VIII Filip Pawlak zajął II miejsce. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • "Moja mała ojczyzna"

     • W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Moja mała ojczyzna", nasi uczniowie mają możliwość zapoznania się z miejscowością, w której mieszkają oraz jej okolicami.