Aktualności

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • „I kiedy przyjdzie w drogę iść,

      a drogi  nie przetarte,

      wychodząc nie ryglujcie drzwi,

      zostawcie je otwarte.”-

      to hasło jakie przyświecało uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 klasy VIII.

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach ,było okazją do pożegnania wszystkich uczniów, którzy już od września będą uczyć się w wybranych szkołach ponadpodstawowych .

       

      Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z paskiem i nagrody w postaci książek. Były też listy gratulacyjne dla rodziców i statuetka dla uczennicy Zuzanny Dery, która wyróżniała się osiągnięciami.

      Nie zabrakło także muzycznej niespodzianki oraz występu zespołu Rożek.

      Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

     • Wycieczka przedszkolaków

     • Dzień przed zakończeniem roku szkolnego przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zamku w Niemodlinie.

      Ach, jak cudownie było odpocząć od upału w zamkowych murach i tam właśnie być pasowanym na rycerza i damę dworu. Dzieci miały dużo swobody. Mogły beztrosko biegać po ścieżkach okalających budowlę i karmić daniele. Cudownie jest odkrywać uroki historii

     • Egzamin na kartę rowerową 2022

     • Konkurs Mistrz kierownicy

      Dziś nadszedł wreszcie wyczekiwany moment wśród naszych uczniów, a mianowicie egzamin na kartę rowerową. Przez pandemie nie można było niestety przeprowadzić egzaminu praktycznego i dlategow tym roku,  aż 3 klasy musiały wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze wg przepisów ruchu rowerowego.

      Już tradycyjnie, po skończony egzaminie odbył się konkurs Mistrz kierownicy, najlepszymi okazali się Natalia Pawlus i Dawid Węgrzyn. Gratulujemy

    • Rajd klas 4-5 w okazji Dnia Dziecka
     • Rajd klas 4-5 w okazji Dnia Dziecka

     • Klasy 4 i 5 w ramach Dnia Dziecka brały udział w Rajdzie w poszukiwaniu skarbu. Po drodze należało rozwiązać różne zagadki i zdobyć jak najwięcej punktów. Wszyscy w nagrodę dostali po słodkim upominkuKlasy 4 i 5 w ramach Dnia Dziecka brały udział w Rajdzie w poszukiwaniu skarbu. Po drodze należało rozwiązać różne zagadki i zdobyć jak najwięcej punktów. Wszyscy w nagrodę dostali po słodkim upominku

    • Dzień Mamy i Taty w przedszkolu
     • Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

     • W naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki śpiewem, wierszem i tańcem uczcili ten wyjątkowy dzień.

     • Wyniki konkursu "Czytania ze zrozumieniem"

     • W maju w naszej szkole odbył się konkurs: „Czytanie ze zrozumieniem”.

      Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

      Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników (konkurs poprzedzony został etapem klasowym, w którym brali udział wszyscy uczniowie).

      Pierwsze miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Zuzanna Dera a

       w kategorii klas IV-VI Lena Rapp.

      Osoby wyróżnione: Piotr Paluszkiewicz, Jakub Mielnik, Filip Pawlak, Zuzanna Gągorowska, Emilia Cendal, Natalia Pawlus, Maciej Kałwa, Kamil Jankowski.

      Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom, wręczyła dyplomy i nagrody.

    • Innowacja pedagogiczna
     • Innowacja pedagogiczna

     • Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Nasza podróż choć krótka , jednak doskonała aby pogłębić wiedzę w zakresie edukacji regionalnej. Krasna Góra-miejscowość nie taka mała, co niektórym się wydawała.Bogatą historię ma i zwiedzać można każdego dnia. Co nam udało się zwiedzić, to zaraz państwo zobaczycie ... Jedno co napisać muszę ,kto nie był niech zazdrości nam skrycie!!! Wielkie brawa też bijemy i całym sercem pani sołtys Sylwii Grycan DZIĘKUJEMY.

    • Dzień Otwartych Drzwi
     • Dzień Otwartych Drzwi

     • 16 marca zorganizowaliśmy dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do naszej szkoły oraz ich rodziców. Naszych gości przywitała dyrektor szkoły Jolanta Włoch. Wszyscy goście zostali zaproszeni do obejrzenia programu prezentującego umiejętności artystyczne naszych przedszkolaków oraz uczniów klas I- VI. Odwiedzający mogli się dowiedzieć, jak uczy się w naszej szkole, wziąć udział w przykładowych lekcjach oraz porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami ,pracownikami naszej szkoły oraz straszymy kolegami. Każdy mógł spróbować swoich sił w quizach i zabawach historycznych, łamigłówkach matematycznych, czy w eksperymentach z chemii . Wśród szeregu atrakcji, jakie zaproponowaliśmy, należy również wymienić różnego rodzaju warsztaty, laboratoria, quizy, gry, wystawy oraz fotobudkę.

      Bardzo dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do wybrania naszej szkoły. MAŁA SZKOŁA –WIELKIE MOŻLIWOŚCI..

       

     • Dzień Dziecka 2022

     • Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na swoje święto, czyli Dzień Dziecka. 01.06.2022 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez wychowawców. Wszyscy zadbali o to, aby ten wyjątkowy dzień był pełen dziecięcych radości. Zorganizowano wiele zabaw. Uczniowie piekli kiełbaski w ognisku. Wśród licznych niespodzianek nie zabrakło zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjątkowego dnia. Starsze grupy wyruszył na rajd w poszukiwaniu skarbu.

     • DNI SPORTU Z PHO3NIX

     •  

      Dni Sportu Szkolnego już za nami

      Nie pozostało nam nic innego jak oddać głos na nasz konkursowy filmik, podsumowujący sportową imprezę, która trwała od 30 kwietnia do 15 maja br.

      My już to zrobiliśmy, teraz czekamy na Was

      link do głosowania https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/

      Dziękuję moim pomocnikom, dzięki Wam było sprawniej i bezpieczniej -sami na sobie testowaliście sorzęt i konkurencje

      Tymczasem zapraszamy na pierwszy filmik, w roli głównej wspaniali sportowcy z oddziału przedszkolnego

      PAMIĘTAJCIE O GŁOSOWANIIU

      Instrukcja jak głosować zamiściliśmy w poprzednim poście

     • Innowacja pedagogiczna

     • , Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Nasza podróż choć krótka , jednak doskonała aby pogłębić wiedzę w zakresie edukacji regionalnej. Krasna Góra-miejscowość nie taka mała, co niektórym się wydawała. Bogatą historię ma i zwiedzać można każdego dnia. Co nam udało się zwiedzić, to zaraz państwo zobaczycie ... Jedno co napisać muszę ,kto nie był niech zazdrości nam skrycie!!! Wielkie brawa też bijemy i całym sercem pani sołtys Sylwii Grycan DZIĘKUJEMY.