Aktualności

     • Andrzejki w klasach 1-3

     • Wychowawcy klas 1-3 wspólnie zorganizowali zabawę andrzejkową dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się i radością tego, co możemy z serca dać innym.

     • Andrzejki szkolne w klasach IV-VIII

     • W 25.11.2022 w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Dla uczniów klas IV-VI została zorganizowana dyskoteka. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez uczniów.

       

       

     • Odchody 11.11 w Niemodlinie

     •  

      Nasz poczet sztandarowy dumnie reprezentował Szkołę Podstawową imienia Tadeusza Kościuszki ,w obchodach upamiętniających 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza Święta celebrowana była w kościele p.w.Wniebowzięcia N.M.P w Niemodlinie. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpiło złożenie wieńców w asyście pocztów sztandarowych przy Pomniku 100-lecia niepodległości.

     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • , Niepodległość trudne słowo . Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu. Kto mi wytłumaczy? Tak to słowo bardzo ważne. Jeśli słuchać umiesz To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz" . To właśnie te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości , poświęconej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie potrzeba słów ,aby wyrazić emocje. Zapraszamy do obejrzenia relacji z montażu muzyczno-tanecznego.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek,

     • Dziś w naszej szkole obchodzony były Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, które to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w nasi uczniowie przebrali się za ulubione bajkowe postacie. z bajek

      Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

      Odpowiedzialnym za przygotowanie tego wyjątkowego dnia w naszej szkole był Samorząd Szkolny.

       

     • Szkoła Pamięta

     • Palą się znicze...

      Przypominają,

      Że ktoś odchodzi,

      Inni zostają.

      Pośród cmentarzy

      Cichych uliczek

      Jak wierna pamięć -

      Palą się znicze...

      Ryszard Przymus "Znicze"

       

       

      W tym roku szkolnym, po raz kolejny bierzemy udział  w akcji  „Szkoła pamięta ”.

      Nasze znicze zapalamy w miejscach szczególnie ważnych dla lokalnej społeczności:

      - Odwiedziliśmy groby „Piłsudczyków” uczestników wojny o niepodległą Polskę pochowanych na naszym lokalnym cmentarzu.

      -Pamiętamy o grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

      -Udajemy się także do miejsca mordu na żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych w Starym Grodkowie.

       

             „ SZKOŁA PAMIĘTA”