• XIV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI MARCINA MAKUCHA

• 16.05.2023 r. (wtorek) dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Marcina Makucha "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie. W kategorii klas IV-VI Maciej Kałwa zajął III miejsce. W kategorii klas VII-VIII Filip Pawlak zajął II miejsce. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• "Moja mała ojczyzna"

• W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Moja mała ojczyzna", nasi uczniowie mają możliwość zapoznania się z miejscowością, w której mieszkają oraz jej okolicami.

• II Konkurs Polska Tańcem i Pieśnią Malowana

• 28.04.2023 roku, po raz drugi w Naszej szkole odbył się konkurs „Polska pieśnią i tańcem malowana”.

W jury naszego konkursu zasiadły :

Pani Jolanta Włoch- wieloletnia dyrektor naszej szkoły, która jak nikt inny potrafiła "zaszczepić" szacunek do historii .

Pani Bożena Gala-Jagi ; nauczyciel naszej szkoły, wieloletnia trenerka zespołu tanecznego „Rożek”, znakomity sportowiec.

Pani Karolina Lukoszek- instruktorka sekcji tanecznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.

W konkursie „Polska tańcem malowana” zwyciężył zespół przedszkolny „Dinolandia” z Niemodlina . #dinolandia

II miejsce powędrowało do : „Pszczółek "z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach oraz „Tygrysków ” z Przedszkola Publicznego 2 w Niemodlinie.

III miejsce zajęły przedszkolaki „Plastusie” z Przedszkola im. Marii Kownackiej w Graczach.

w kategorii „Polska śpiewem malowana”: I miejsce zajęły uczennice: Emilia Grycan, Liliana Równicka oraz Lena Twardowska, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach, w piosence "Jest takie miejsce- Polska".

II miejsce zajęła Wiktoria Kielich w utworze „ Białe róże ” , z Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego.

III miejsce zajęły: Julia i Estera Tarasiuk, ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gągorowska, w piosence "Ojczyzno ma" ,ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rogach

Pragniemy podziękować sponsorom naszego konkursu:

Garden Kwarc, #gardenkwarc

Agroas , #AgroAs

Józef Lelek.

Dziękujemy także rodzicom naszej szkoły za przepyszne babeczki.