Przedszkole

     • Projekt Leśne opowieści

     • „Leśne opowieści” to tytuł edycji przeprowadzonej z klasami 1-3 w  ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”.
      Uczniom podczas prezentacji została pokazana  warstwowa budowa lasu. Podczas zajęć dzieci poszerzyły wiedzę o mieszkańcach lasu, ich wyglądzie, charakterystycznych cech i warunkach w jakich żyją oraz odżywiają się.  Ukazane zostały również ich nawyki takie jak zdobywanie pokarmu i funkcjonowanie w środowisku leśnym. Uczniowie poznali kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach. Drzewa zostały
      przedstawione w bardzo dokładnym opisie. Dzięki czemu dzieci mogły zapamiętać ich nazwy oraz wygląd. 
      Uczniowie poznali pięć podstawowych zasad które należy przestrzegać w lesie aby las
      przetrwał.  
      Na zakończenie i podsumowanie lekcji klasy wykonały pracę plastyczną i karty
      pracy.  Po zakończeniu zadań każdy uczestnik otrzymała dyplom za udział w programie.
      Uczniowie otrzymali również zadania plastyczne do wykonania wspólnie z rodzicami w
      domu pt. „Las i jego mieszkańcy”

     • "Przygoda z książką"

     • W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, w związku z tym świętem uczennice z klasy 7 przygotowały w ramach projektu czytelniczego "Przygoda z książką" krótki teatrzyk kukiełkowy "Na straganie" skierowany do najmłodszych uczniów Naszej Szkoły. Taka inicjatywa bardzo spodobała się odbiorcom, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami 😃

     • PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

     • W ramach projektu czytelniczego PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ uczennice z klasy 7 i 8 odwiedziły przedszkolaki w celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych 🙂 

     • I Dzień Wiosny

     • 21 marca za nami! To był aktywny dzień Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach związanych z Pierwszym Dniem Wiosny Wspólnie z wychowawcami wykonali Marzanny, następnie wzięli udział w pochodzie, podczas, którego gromkimi okrzykami żegnali Panią Zimę i witali Wiosnę Odbył się, także konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się Marzanna z grupy przedszkolnej. W tym dniu pamiętaliśmy, także o osobach z Zespołem Downa. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu wzbogacenie wiedzy na temat Zespołu Downa oraz kształtowanie tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Na znak solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach NIE DO PARY.

     • GRY PLANSZOWE

     • Wczoraj na zajęciach uczniowie z klasy VI i VII tworzyli gry planszowe, w które później grali ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy IV i V. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Zachęcamy do tworzenia własnych gier, rozwijania wyobraźni i kreatywności! To dobry pomysł na wspólne rodzinne spędzanie wolnego czasu !

     • Konkurs fotograficzny "Wędrówki po Ziemi Niemodlińskiej"

     • Brawa dla uczniów z naszej szkoły , którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Wędrówki po Ziemi Niemodlińskiej”.

      l miejsce zajął Filip Pawlak - Pałac w Krasnej Górze .

      II miejsce Maja Sądecka - Bieliczówka w Roszkowicach.

      Wyróżnienie Bartłomiej Pawlak - Pałac w Krasnej Górze

      Wyróżnienie Lena Rapp - Jastrzębia Skała w Krasnej Górze. Jeszcze gratulujemy młodym fotografom.

     • Konkurs "Moja mała ojczyzna "

     • Zakończył się szkolny konkurs "Moja mała ojczyzna ", którego celem była

      – próba wyrażenia przez uczestników konkursu własnego stosunku do ,,małych ojczyzn” – rodzinnego domu, miejsca zamieszkania, regionu,

      – bliższe poznanie własnego otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem wartości dziedzictwa kulturowego ( zabytki, miejsca pamięci, lokalne tradycje i obyczaje itp.). Pierwsze miejsce zajęła Natalia Pawlus. Drugie miejsce Naomi Maciejewska. Trzecie miejsce Michał Staś. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Otwarty w Naszej Szkole

     • 9.03 zaprezentowaliśmy naszą szkołę kandydatom do klasy I wraz z rodzicami na Drzwiach Otwartych.

       

      Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji- przedstawienie „Mały książę ” ,w wykonaniu uczniów klas 1-3, zabawy taneczne przygotowane przez nasz oddział przedszkolny oraz występ zespołu,, Rożek". Na naszych gości czekało także zwiedzanie szkoły i ciekawe zajęcia na każdym,, stoisku" . Pokazy robotów, zajęcia plastyczne, zajęcia z wykorzystaniem tabletów, ćwiczenia z jogi dla początkujących oraz kącik polonistyczny. Można było również wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej foto budce z okazji 25-lecia naszego zespołu tanecznego.

      Rodzice zapoznali się z prezentacją na temat szkoły, mieli możliwość rozmowy z dyrekcją i nauczycielami. Bardzo dziękuję za przybycie i serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

      Mała szkoła , wielkie możliwości.

     • Rogowskie Asy

     • ROGOWSKIE ASY 2023

      „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz”. -Pele

      Witam wszystkich na uroczystości „ROGOWSKIE ASY 2023”.- tymi słowami 9 lutego br. uroczystość podsumowującą I semestr roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęły prowadzące Natalia i Nadia.

      Impreza ta była wyjątkowa, a dlaczego?

      Po pierwsze: zostali wyróżnieni najlepsi z najlepszych i mogliśmy na scenie ujrzeć wiele talentów z różnych dziedzin życia szkolnego i nie tylko.

      Po drugie: w tak ważnym dla uczniów dniu towarzyszyły im najbliższe osoby.

      Wszystkich zgromadzonych powitała również Dyrektor Szkoły- Pani Agnieszka Wrzodek-Bednarczyk

      Po obejrzeniu filmu „Podsumowanie I semestru” rozpoczęła się gala wręczania Asów.

      Wyróżnienia uczniowie otrzymywali w wielu kategoriach, zarówno indywidualnych jak i zespołowych.

      Na środek wychodzi zwycięzcy w kat, ASY NAUKI, OMNIBUS, J.POLSKI, MATEMATYK, FIZYK, PROGRAMISTA, PLASTYK, MUZYK, SPORTOWCY, FAIR PLAY, SAVOIR-VIVRE, CZYTELNICY, PISARZ, SPACEROWICZE, PHO3NIXSIAKI, ZŁOTA,SREBNA,BRĄZOWA KLASA, FREKWENCJA-SUPER OBECNI, OBECNI, TANIEC.

      Pomiędzy kategoriami mogliśmy podziwiać liczne talenty naszych uczniów oraz obejrzeć występy zespołu tanecznego, „Rożek”, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia.

      PAMIĘTAJ „Nigdy nie przestawaj marzyć, nigdy nie przestawaj wierzyć, nigdy się nie poddawaj, nigdy nie przestawaj próbować i nigdy nie przestawaj się uczyć” (Roy T. Bennett, Światło w sercu)., bo “Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia…” – tymi słowami kończyły imprezę nasze prowadzące.

      Gratulujemy wyróżnionym i ich rodzicom,

      Dziękujemy wszystkim , którzy pomagali w przygotowaniach uroczystości.

       

     • Konkurs Recytatorski „Miłość jest wśród nas".

     • W Ośrodku Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej, w dniu 8 lutego br. o godzinie 9.30, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Miłość jest wśród nas". Patronat honorowy nad konkursem objęła burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz. Uczestnicy konkursu zmagali się dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 4-6 i 7-8. Każdy prezentował jeden utwór o tematyce związanej z uczuciami, miłością, zakochaniem. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic :Lenka Rapp, Lenka Kałwa, Zuzia Gągorowska, Natalia Pawlus, Nadia Żurek. Dwie uczennice otrzymały wyróżnienie: Lenka Rapp w kategorii klasy 4-6 oraz Lenka Kałwa w kategorii klasy 7-8.

     • Bal karnawałowy

     • Dnia 01.lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas 0 -4 przygotowali piękne stroje karnawałowe i tańczyli w rytmie ulubionych piosenek . Było bardzo wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji.

     • Nowe ceny obiadów

     •  

      ​​​​​​​

      INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW W SZKOLE I ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      Informujemy, że od dnia 1 lutego 2023r. zmienia się cena obiadu w szkole.

      Koszt obiadu dwudaniowego ucznia w szkole z kompotem wynosić będzie 13 zł.

      Koszt obiadu dwudaniowego ucznia w oddziale przedszkolnym będzie wynosić 10,50 zł.

      Zasady korzystania z posiłków w szkole:

      Od 1 września 2022 r. nie ma możliwości kupienia pojedynczych obiadów. Obiady można wykupić tylko na cały miesiąc do dnia 12 każdego miesiąca przelewem, bądź w placówce szkolnej.

      Wpłaty dokonujemy na nr konta:

      44 1020 3668 0000 5402 0511 6217, bądź w szkole w okienku stołówki.

      W przypadku rezygnacji korzystania z tej formy dożywiania dzieci, rodzice proszeni są o wysłanie SMS na nr telefonu Pani Wiesławy Toczko: 507085058.

      Przypominamy prośbę Pani Wiesławy Toczko dotyczącą zgłaszania do godz.8.00 rano w pierwszym dniu nieobecności dziecka na posiłkach /tylko za pomocą SMS'a na nr tel.507 085 058, bez połączeń/ w celu odpisania tych dni w kolejnym miesiącu.

      Telefon kontaktowy w sprawie zapisów i bieżących informacji dostępny jest w godzinach od 8.00 do 14.00: Wiesława Toczko 507 085 058.